Kilkudziesięciu pacjentów szpitala z objawami zatrucia

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Poznaniu
Do zdarzenia doszło w PoznaniuGoogle Earth
wideo 2/8
Google EarthDo zdarzenia doszło w Poznaniu

Biegunki i wymioty - ponad 80 pacjentów szpitala wojewódzkiego w Poznaniu miało objawy zatrucia pokarmowego. Sprawą zajmuje się sanepid. Są wstępne wyniki pobranych próbek.

Z wtorku na środę kilkudziesięciu pacjentów szpitala wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej w Poznaniu uskarżało się na objawy charakterystyczne dla zatrucia pokarmowego.

- Były to komplikacje jelitowo-żołądkowe. Pacjenci różnych oddziałów mieli biegunkę i wymiotowali. Łącznie 82 osoby zgłosiły takie objawy. Były one łagodnie i ustąpiły w ciągu dwóch dni. Pacjenci dostali leki i byli nawadniani - mówi Konrad Napierała, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Wstępne wyniki już są

Szpital, zgodnie z procedurą, zgłosił tę sprawę do sanepidu. Przeprowadzona została kontrola. Zaraz po zgłoszeniu, czyli 12 lutego , pobrano próbki żywności oraz próbki od pacjentów.

- Mamy wstępne wyniki badań próbek pobranych od pacjentów. Są one ujemne. Badania jeszcze kontynuujemy. Nie mamy wyników próbek żywności. Można się ich spodziewać w przyszłym tygodniu - mówi Anna Pawłowska z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu.

Jak informuje rzecznik szpitala, placówka nie korzysta z usług zewnętrznej firmy cateringowej tylko ma swoją kuchnię.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości