Skrzynki z pomarańczami, a między nimi szczelnie zamknięte paczki o wartości miliona złotych

Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP, TVN24
Poznań. Wśród pomarańczy ukryto narkotyki (materiał z 27.04.2022)
Poznań. Wśród pomarańczy ukryto narkotyki (materiał z 27.04.2022)KWP Poznań
wideo 2/6
KWP PoznańPoznań. Wśród pomarańczy ukryto narkotyki

Policjanci z Poznania i Leszna zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Okazało się, że przewozili samochodem dostawczym skrzynki z pomarańczami, w których ukryto 36 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to ponad milion złotych.

Zatrzymania miały miejsce na początku kwietnia, ale policja poinformowała o sprawie dopiero teraz. - Podczas kontroli drogowej dostawczego busa, policjanci znaleźli w części ładunkowej skrzynie z pomarańczami. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Jednak w wielu ze skrzynek pod owocami w hermetycznych workach, była ukryta marihuana - poinformował Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu.

I to nie byle jaka ilość. Policjanci znaleźli wśród pomarańczy 36 kilogramów marihuany. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na ponad milion złotych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

W pomarańczach policjanci znaleźli narkotykiKWP Poznań

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 34 i 47 lat. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyznKWP Poznań

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa/gp

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań

Pozostałe wiadomości