Narciarz za quadem na trzypasmowej drodze w centrum miasta. "Ukarani srogimi mandatami"

Aktualizacja:
Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań, Hlonda: W centrum miasta, po wielopasmowej drodze, na nartach
Poznań, Hlonda: W centrum miasta, po wielopasmowej drodze, na nartachKontakt 24/ Marek Baumgart
wideo 2/6
Kontakt 24/ Marek BaumgartPoznań, Hlonda: W centrum miasta, po wielopasmowej drodze, na nartach

Poznańska policja ustaliła, kim byli narciarz i kierowca quada, którzy w poniedziałek wieczorem urządzili sobie "kulig" na ulicy Hlonda. - Zostali ukarani srogimi mandatami – poinformowała Marta Mróz z poznańskiej policji. Nagranie sytuacji otrzymaliśmy na Kontakt24.

Nagranie nietypowego kuligu nadesłał na skrzynkę Kontaktu24 Marek Baumgart. Widać na nim, jak ulicą Hlonda, do skrzyżowania z ulicą Zawady, jedzie quad, który ciągnie narciarza. Ulica w tym miejscu ma po trzy pasy w każdą stronę, a przed samym skrzyżowaniem, na którym zarejestrowano nagranie, nitka zachodnia rozszerza się do pięciu pasów.

Na filmie z godziny 19.20 widać, jak quad ciągnący narciarza jedzie lewym pasem, po czym skręca na pas do skrętu w lewo.

Sprawą od razu zajęła się poznańska policja. "Szukam adekwatnego słowa, żeby odpowiednio nazwać tych dwóch gentelmanów" – pisał na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN 24 GO

Chcą ich przesłuchać

- Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie, ale film widzieliśmy. Policjanci ustalają, kim są osoby widoczne na tym nagraniu – mówiła we wtorek Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policja apelowała do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na nagraniu. - Przede wszystkim istniało w tym przypadku zagrożenie dla tych osób, ale też dla innych. Wszyscy widzieliśmy, co działo się w poniedziałek na dworze, jakie były warunki. Było mnóstwo zagrożeń w ruchu, mieliśmy masę interwencji. Na pewno sprawa będzie badana pod kątem stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym – tłumaczyła Mróz.

W środę policja poinformowała o ukaraniu dwóch mężczyzn widocznych na filmie. - Osoby, które urządziły sobie "przejażdżkę” w zimowej aurze ulicą Hlonda zostały ustalone przez policjantów z Nowego Miasta. Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 29 lat przyznali się do popełnionych wykroczeń i zostali ukarani srogimi mandatami – poinformowała Marta Mróz.

O tym, jak z jakim niebezpieczeństwem mieliśmy do czynienia, świadczy zdarzenie z wtorkowego poranka. Jak informował portal epoznan.pl, ledwie 150 metrów od skrzyżowania, na którym quad i narciarz skręcili w lewo, naczepa ciężarówki ześlizgnęła się na barierki.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości