Poznań

Pościg za złodziejem aut. Strzały, szarpanina i upadek z kilkumetrowej skarpy

Poznań

Pościg za złodziejem aut
TVN24 PoznańW tym miejscu policjant i uciekinier spadli z wysokości

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów. Goniąc go po osiedlu Bolesława Śmiałego, oddali strzały ostrzegawcze w niebo. W końcu jeden z policjantów dorwał zbiega. Obaj spadli ze stromej skarpy.

Informację o strzelaninie i pościgu dostaliśmy przed godziną 14 na Kontakt 24. Internauta widział jak policja ścigała sprawców na terenie osiedla.

Informację tę potwierdził Maciej Święcichowski z zespołu prasowego KWP Poznań. - Zatrzymanie było zaplanowane i związane było z przestępczością samochodową - powiedział chwilę po 14.

Jednak same okoliczności zatrzymania są o wiele bardziej dramatyczne niż początkowy, lakoniczny komentarz policji.

Pości, strzały, upadek

W akcji udział brało około 10 policjantów - kilku z nich zajmujących się przestępczością samochodową, reszta z zespołu realizacyjnego, specjalizującego się w zatrzymaniach.

Kiedy podejrzany zorientował się, że zbliża się do niego policja, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Wtedy padły strzały ostrzegawcze w powietrze. Mężczyzna nie zareagował, biegł dalej. Niewiele później jeden z policjantów go dogonił.

- Doszło do szarpaniny, w efekcie czego obaj spadli na ziemię - mówił już na miejscu zdarzenia Święcichowski, stojąc z reporterem TVN24 przy dawnych fortyfikacjach. To właśnie tam policjant i podejrzany zaliczyli upadek z wysokości kilku metrów.

- Niedaleko nas, na działkach, pozostali policjanci zatrzymali tego mężczyznę - dodał policjant.

Obaj poturbowani zostali przewiezieni do szpitala. Nie doznali żadnych groźnych obrażeń, ale na wszelki wypadek zostaną przebadani. Dopiero później policja będzie wykonywać dalsze czynności z zatrzymanym.

Pościg odbył się na os. Śmiałego w Poznaniu:

Mapa Targeo

Autor: ib/mś / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości