Zasada czystego palca na autostradzie ma pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Szumowski: spacer z dzieckiem tak, autobus absolutnie nie
Szumowski: spacer z dzieckiem tak, autobus absolutnie nieTVN24
wideo 2/10
TVN24Szumowski: spacer z dzieckiem tak, autobus absolutnie nie

By pobrać bilet wjazdowy na autostradę A2 nie trzeba wciskać przycisku "pobierz bilet". Druczki mają być wydawane automatycznie - poinformowali przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej.

"KORONAWIRUS. RAPORT" - PROGRAM SPECJALNY TVN24 ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Od środy automaty na Autostradzie A2 wydają bilety wjazdowe bez konieczności wciskania przycisku "pobierz bilet" - poinformowali przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej.

Automaty, które samodzielnie wydają bilet to jeden ze środków zapobiegawczych w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusem wprowadzonych przez służby autostradowe.

Zachęcają do płatności bezgotówkowej

Zarządca autostrady wprowadza więcej działań profilaktycznych, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce.

We wtorek kasjerki pracujące na odcinku Autostrady Wielkopolskiej Świecko-Konin zostały wyposażone w żele do mycia rąk.

Kierowcy zachęcani też są do płatności zbliżeniowo, kartą lub telefonem zamiast gotówką. Jak poinformowano, wprowadzono możliwość bezstykowej płatności kartą dla klientów.

Dodatkowo Renata Rychlewska ze spółki Autostrada Eksploatacja apelowała do podróżujących A2, by pamiętali o zasadach bezpieczeństwa przy płaceniu na bramkach. - Prosimy (...), by także nasi klienci zadbali o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyli się w żele do mycia rąk. W trosce o klientów podróżujących naszą autostradą nasze służby dbają również, by we wszystkich toaletach w miejscach obsługi podróżnych nie zabrakło mydła – powiedziała Rychlewska.

Jak chronić się przed koronawirusemPAP/Maria Samczuk

W Polsce jak dotąd potwierdzono 25 przypadków koronawirusa.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce odnotowano 4 marca.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN 24

Pozostałe wiadomości