58-latka miała okradać nagrobek dziecka. Figurkami z cmentarza ozdabiała oczko wodne

Autor:
FC/tok
Źródło:
TVN24 Poznań, PAP
Do zdarzenia doszło w Kole
Do zdarzenia doszło w Kole Google Earth
wideo 2/7
Google EarthDo zdarzenia doszło w Kole

Policjanci z Koła (woj. wielkopolskie) zatrzymali 58-latkę, która od roku miała okradać nagrobek dziecka. W jej mieszkaniu znaleziono kilkanaście gipsowych figurek pochodzących z kradzieży.

26 stycznia policjanci z Koła otrzymali zgłoszenie od 43-letniego mieszkańca Koła, że od prawie roku z nagrobka jego dziecka giną gipsowe figurki ozdabiające miejsce pochówku. - Dzięki współpracy z zawiadamiającym policjanci bardzo szybko trafili do 58-letniej mieszkanki gminy Kłodawa, która była odpowiedzialna za "znikające" ozdoby nagrobkowe. Funkcjonariusze, którzy wykonywali czynności w miejscu zamieszkania kobiety, ujawnili kilkanaście gipsowych figurek pochodzących z kradzieży - wyjaśnia st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy kolskiej policji.

Ozdabiała figurkami swoje oczko wodne

Kobiecie przedstawiono dwa zarzuty kradzieży. - Nie potrafiła w żaden logiczny i sensowny sposób wyjaśnić swojego zachowania - powiedział policjant. Zmarłe dziecko nie było w żaden sposób z nią niespokrewnione. 58-latka wykorzystała niektóre ze skradzionych figurek do ozdobienia oczka wodnego na swojej działce.

Jak dotąd policjanci nie potwierdzili, by kobieta okradała także inne nagrobki. 58-latce grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tok

Źródło: TVN24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości