TVN24 | Poznań

Próbują ustalić tożsamość zmarłego mężczyzny

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Policja publikuje portret zmarłego. Chcą ustalić kim jestKMP Leszno
wideo 2/4
KMP LesznoPolicja publikuje portret zmarłego. Chcą ustalić kim jest

Ciało znaleźli pięć miesięcy temu w jednym z domów w Kłodzie (woj. wielkopolskie). Nie było przy nim żadnych dokumentów, a jedynie podróżna torba. Teraz policja zrekonstruowała twarz mężczyzny oraz publikuje zdjęcie z kamer monitoringu, które wcześniej zarejestrowały jego wizerunek.

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Po wyglądzie jego wiek oszacowano na 40-50 lat.

Mężczyzna ubrany był w ciemną kurtkę, spodnie jeansowe z przełożonym przez szlufki jasnozielonym paskiem, bluzę koloru niebieskiego z napisem "Enea Cup", buty koloru brązowego typu trekkingowego marki HI-TEC, czapkę zimową koloru czarnego z białym paskiem wokół głowy, rękawice koloru czarnego.

Mężczyzna na nagraniu z kamery monitoringuKMP Leszno

Przy ciele znaleziono też granatową torbę podróżną z białymi wstawkami z napisem "BUT Spółka Akcyjna". W środku znajdowały się ubrania i podstawowe kosmetyki.

Odtworzyli jego twarz

Po pięciu miesiącach policjantom z Leszna nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny. Dlatego zlecili cyfrową rekonstrukcję jego twarzy.

- Po wykonaniu wielu czynności identyfikacyjnych, w tym rozesłaniu do innych jednostek policji wizerunku mężczyzny zarejestrowanego na zapisach monitoringów, policjanci w trakcie prowadzonego postępowania zwrócili się do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji Komendy Głównej Policji o wykonanie retuszu rekonstrukcyjnego zdjęć z przeprowadzonych oględzin zwłok - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub znają jego tożsamość - o kontakt w godzinach od 7.30 do 15.30 z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Lesznie pod nr telefonu 47 77 31 600 lub policjantem prowadzącym postępowanie mł. asp. Tomaszem Sterną pod numerem 47 77 31 699.

Policja odtworzyła jego twarzKMP Leszno

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Leszno