W tym roku, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk” po raz drugi będzie można obejrzeć film w plenerowym kinie łóżkowym. Zmienia się jednak lokalizacja. 60 łóżek stanie na Placu Wolności.
Łóżkowe plenerowe kino Bałtyk pojawiło się w Poznaniu w zeszłym roku, w ramach festiwalu "Transatlantyk". Przy rondzie Kaponiera ustawiono 50 łóżek, wyposażonych we własny projektor filmowy i ekran.
Bałtyk odżył
„Kino Plenerowe Bałtyk” było ściśle związane z historią miejsca, w którym stanęło. Nazwa nawiązywała bowiem do kultowego kina, które funkcjonowało w Poznaniu przez ponad 70 lat.
W tym roku lokalizację trzeba było jednak zmienić, bo na placu ruszy niebawem budowa biurowca Bałtyk Tower. Stąd 60 łóżek dla 120 osób stanie na Placu Wolności. Filmy będą wyświetlane jednocześnie z 60 projektorów, dwa razy dziennie przez cztery dni.
Zaprezentowanych zostanie 6 produkcji, z czego jedna - „Five Dances” - to premiera. Pozostałe filmy to"Turyści", "Taka piękna katastrofa", "Kochanek królowej", "Pocałuj mnie" i "Komeda, Komeda".
Naleśniki z betoniarki podane do łóżka
Na uczestników tegorocznej edycji czekają dodatkowe, niecodzienne atrakcje. Concordia Taste, restauracja mieszcząca się w dawnej drukarni Concordia Design będzie na placu Wolności serwować naleśniki, których ciasto przygotowane zostanie w specjalnej... betoniarce.
Udział w „Kinie Łóżkowym Transatlantyk” jest bezpłatny, ale widzowie najpierw będą musieli się zapisać. Rejestracja na stronie internetowej festiwalu rozpocznie się w lipcu, a sama impreza potrwa od 3 do 7 sierpnia.
TAK ŁÓŻKOWE KINO WYGLĄDAŁO W ZESZŁYM ROKU:
Transatlantyk od 2011 roku odbywa się w Poznaniu oraz Rozbitku (gmina Kwilcz). Twórcą i dyrektorem Festiwalu jest polski laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek. W trakcie imprezy organizowane są dwa konkursy dla młodych kompozytorów: Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instant Composition Contest. Wręczana jest także nagroda Glocal Hero Award.
Autor: ed,fc/roody / Źródło: TVN 24 Poznań
Źródło zdjęcia głównego: Festiwal Transatlantyk