Karambol na A2, cztery osoby ranne. Nitka w kierunku Warszawy była zablokowana

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Konin: Karambol na autostradzie A2, cztery osoby ranneOSP Golina
wideo 2/5
OSP GolinaKonin: Karambol na autostradzie A2, cztery osoby ranne

Po zderzeniu trzech samochodów ciężarowych, busa i auta osobowego zablokowana została autostrada A2 w kierunku Warszawy. Trwające kilka godzin utrudnienia występowały między węzłami Sługocin i Modła. Zakończyły się około godziny 19.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 13.20 na 254. kilometrze autostrady A2. To wielkopolski odcinek drogi, przed zjazdem do Konina.

- Doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych, busa i samochodu osobowego - informuje dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA.

Na tej samej nitce nad ranem zderzyły się dwie ciężarówki, na autostradzie trwało jeszcze sprzątanie po tym wypadku.

Wcześniej doszło do zderzenia dwóch ciężarówekOSP Golina

Po karambolu całkowicie zablokowana była jezdnia w kierunku Warszawy. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Cztery osoby zostały zabrane do szpitala: jedna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Kaliszu, trzy inne karetką do szpitala w Koninie.

- Wytyczono objazd od węzła Sługocin przez drogę wojewódzką numer 467 i drogi krajowe numer 92 i 72 do węzła Konin-Wschód - wyjaśnia dyżurny wielkopolskiej policji. Utrudnienia w ruchu na A2 zakończyły się ok. godz. 19.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Golina