TVN24 | Poznań

"Kopnął psa, uderzył młotkiem i myśląc, że już nie żyje, zakopał go”. Mambo przeżył

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
W gminie Trzciel 53-latek miał się znęcać nad psem
W gminie Trzciel 53-latek miał się znęcać nad psemLubuska policja
wideo 2/4
Lubuska policjaW gminie Trzciel 53-latek miał się znęcać nad psem

Nawet pięć lat więzienia grozi 53-latkowi, który miał znęcać się nad psem. Mambo uratowała osoba, która usłyszała jego piski spod ziemi i wezwała policję. Podejrzany tłumaczył, że pies go zaatakował, więc najpierw go kopnął, a potem uderzył młotkiem i zakopał.

W gminie Trzciel (woj. lubuskie) interweniowała policja. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji ktoś zakopał psa. Zwierzę miało jeszcze pod ziemią dawać oznaki życia.

- Policjanci na miejscu zastali mężczyznę, który oświadczył, że na co dzień, pod nieobecność właściciela posesji, dokarmia należącego do niego psa. Jednak, gdy wszedł by go nakarmić, nie mógł go nigdzie odnaleźć - poinformowała st. asp. Justyna Łętowska z policji w Międzyrzeczu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Pies został uderzony młotkiemLubuska policja

I wtedy, gdy mężczyzna tłumaczył się, policjanci usłyszeli pisk psa dobiegający spod ziemi. - Mężczyzna natychmiast rozkopał to miejsce i wyciągnął rannego czworonoga. Gdyby pomoc nie nadeszła na czas, piesek umierałby w potwornych męczarniach. Policjanci w pobliżu miejsca zdarzenia zabezpieczyli młotek, którym najprawdopodobniej oprawca zadał cios zwierzęciu oraz łopatę – podaje Łętowska.

Na prośbę funkcjonariuszy, pracownik gminy zorganizował opiekę weterynaryjną dla psa.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi nawet 5 lat więzieniaLubuska policja

Nawet pięć lat więzienia

Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali kilku mężczyzn, którzy według ich ustaleń mogli znęcać się nad Mambo. Początkowo ich przesłuchanie nie było możliwe, bo wszyscy byli nietrzeźwi. Ostatecznie jeden z zatrzymanych przyznał się do winy.

- Tłumaczył, że zdenerwował się na czworonoga, bo ten go zaatakował, dlatego kopnął go, uderzył młotkiem, a później myśląc, że nie żyje, zakopał. 53-latek usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, za co może grozić mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Obecnie, jak podaje policja, Mambo ma się dobrze i powoli dochodzi do zdrowia.

Mambo przeżył i czuje się dobrzeLubuska policja
Google Maps

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości