TVN24 | Poznań

Nastoletni motocyklista nie żyje, kierowca busa zatrzymany, policja szuka świadków

TVN24 | Poznań

Autor:
pop
Źródło:
Lubuska policja/TVN24
Policjanci z Drezdenka wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowegoLubuska policja
wideo 2/5
Lubuska policjaPolicjanci z Drezdenka wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego

16-letni motocyklista zderzył się z busem. Nastolatek w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł. Kierowca busa odjechał z miejsce wypadku, ale został jeszcze tego samego dnia zatrzymany. 26-latek był wtedy pijany, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policja bada okoliczności tragicznego wypadku i szuka świadków.

We wtorek kilka minut po godzinie 20 do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich trafiła informacja o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Drezdenku przy ulicy Lema. Na miejscu błyskawicznie dotarły służby ratunkowe, które udzieliły pomocy rannemu motocykliście. Młody mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Okoliczności tragicznego wypadku badają policjanci Lubuska policja

Nastolatek nie żyje, kierowca busa zatrzymany

Zaraz po zakończeniu akcji ratunkowej policjanci przystąpili do wyjaśniania przyczyny wypadku. Ustalili, że 16-letni motocyklista zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem vito. Siła uderzenia była bardzo duża, świadczy o tym kompletnie zniszczony motocykl, który leżał kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. Lekarze kilka godzin walczyli o życie nastolatka. Niestety zmarł na stole operacyjnym w szpitalu.

Kierowca busa uciekł z miejsca zdarzenia. W jego poszukiwania dyżurny zaangażował dostępne patrole. 26-latek został zatrzymany jeszcze tego samego wieczoru. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie..

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policjanci proszą osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt w Komisariacie Policji w Drezdenku lub po numerem telefonu 477925400.

Zginął 16-letni motocyklistaLubuska policja
Google Maps

Autor:pop

Źródło: Lubuska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja