"Rzucił w komendę butelką z łatwopalną cieczą i odjechał"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Rzucił butelkę z łatwopalną substancją w budynek komendy policjiKPP Węgorzewo
wideo 2/6
KPP WęgorzewoRzucił butelkę z łatwopalną substancją w budynek komendy policji

Kierowca bmw rzucił w budynek komendy w Węgorzewie (Warmińsko-Mazurskie) butelką z łatwopalną substancją i odjechał. Policjanci namierzyli podejrzewanego 35-latka po kilkudziesięciu minutach. Podczas pościgu funkcjonariusze oddali strzały. Wstępne wyniki badania zatrzymanego wykazały, że był po narkotykach.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9. Kierowca podjechał przed budynek Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie przy ulicy Jana Pawła II. - Znajdujący się w bmw mężczyzna wyrzucił w kierunku budynku komendy butelkę z łatwopalną cieczą, po czym odjechał. Na szczęście do pożaru nie doszło - mówi aspirant Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Dodała, że w wyniku podjętych działań ustalono pojazd i podejrzewanego. Funkcjonariusze znaleźli mężczyznę na terenie powiatu kętrzyńskiego.

- W związku z tym, że mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i usiłował uciec, w kierunku pojazdu padły strzały - przekazała Filipska. Dodała, że nikt nie został ranny.

35-latek został zatrzymanyKPP Węgorzewo

Wstępne badania wykazały, że był po amfetaminie

Podejrzewany to 35-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. - Wstępne badania wykazały, że znajdował się pod wpływem amfetaminy. Obecnie ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia - podsumowała oficer prasowy.

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował portal rfm24.pl.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Węgorzewo