Najpierw połamał krzyż, potem uderzył księdza. Policja zatrzymała pijanego mężczyznę

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Mężczyzna uderzył księdza przed kościołem (materiał z 16.09.2021)
Mężczyzna uderzył księdza przed kościołem (materiał z 16.09.2021)tvn24
wideo 2/10
tvn24Mężczyzna uderzył księdza przed kościołem

33-letni mężczyzna w jednym z kościołów w Szczecinie najpierw zdewastował przedsionek, a potem uderzył kapłana. Duchowny trafił do szpitala. Napastnik został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środowy poranek w kościele pod wezwaniem św. Józefa przy ulicy Połabskiej na szczecińskich Pomorzanach. Jak przekazała nam młodsza aspirant Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, do świątyni wszedł młody mężczyzna. W ręku trzymał butelkę z piwem. Zatrzymał się w przedsionku, bo drzwi do nawy głównej były zamknięte.

Swoją frustrację wyładował na kropielnicy, kadzielnicy, klęczniku i - co widać na nagraniu z kamery monitoringu - 1,5-metrowym zabytkowym krzyżu. Krucyfiks zerwał ze ściany, a następnie skopał go i połamał. Wszystko widziała kobieta, która zaalarmowała księży.

Uderzył księdza w twarz, usłyszy zarzuty

Jeden z nich wyszedł do agresora, który zdążył wyjść z kościoła. Pomiędzy mężczyznami - jak relacjonuje policja - wywiązała się dyskusja. W pewnym momencie napastnik uderzył kapłana w twarz.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na miejscu pojawiła się - poinformowana o dewastacji - policja. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka i udzielili pierwszej pomocy księdzu. Życiu duchownego nie zagraża niebezpieczeństwo. Ma wybity ząb i pękniętą żuchwę. Będzie wymagał operacji.

33-latek ma usłyszeć zarzuty. Na razie ze względu na jego stan zdrowia niemożliwe było jego przesłuchanie. Jak przyznała Gryszpan, mężczyzna jest znany policji. Był wielokrotnie notowany. W trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Jak poinformowała nas Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze w sprawie zdemolowania kościoła oraz pobicia księdza. Postępowanie wszczęto z artykułu 196 kodeksu karnego, który mówi o obrazie uczuć religijnych przez znieważenie przedmiotów i miejsca.

Google Maps

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP

Pozostałe wiadomości