TVN24 | Pomorze

Znalazła "sporą ilość gotówki" i oddała policji. "Właścicieli" nie brakuje, ale żaden nie zna odpowiedzi na pytanie

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Świecie (kujawsko-pomorskie)
Świecie (kujawsko-pomorskie)
wideo 2/4
swiecie

Policjanci ze Świecia (kujawsko-pomorskie) poszukują osoby, która zgubiła w mieście sporą ilość gotówki. Zgłaszających się po odbiór pieniędzy nie brakuje. Problem jednak w tym, że żadna z tych osób nie podała jak dotąd dokładnej kwoty.

Funkcjonariuszy powiadomiła starsza kobieta, która wykazała się uczciwością. Zgłosiła się na komendę ze sporą ilością gotówki, którą znalazła w mieście. - Pieniądze trafiły do biura rzeczy znalezionych - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, rzeczniczka prasowa policji w Świeciu.

Właściciel poszukiwany

Okazuje się, że chętnych po odbiór gotówki nie brakuje. Policjanci odebrali już kilka telefonów. Za każdym razem padały jednak błędne kwoty. - Osoby, które zgłaszały się do nas w sprawie tych pieniędzy, wymieniały różne kwoty, w tym między innymi: tysiąc, osiem tysięcy złotych. Niestety, nie pokryły się z faktyczną wartością pieniędzy, które zostały znalezione przez mieszkankę Świecia - dodaje rzeczniczka.

Jak podkreśla podkom. Tarkowska, osoba, która zgłosi się po pieniądze będzie poproszona o to, aby podać dokładną ilość gotówki oraz przybliżone miejsce, gdzie te pieniądze mogły zostać zgubione oraz w czym były przechowywane.

Co w przypadku, gdy nie znajdzie się właściciel? Wówczas pieniądze trafią do znalazcy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości