TVN24 | Pomorze

Ruszył Pol'and'Rock Festival 2021. Na lotnisku bawić się będzie 20 tysięcy osób

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
mart//now//MAK/gp
Źródło:
TVN24
Ruszył Pol'and'Rock FestivalTVN24
wideo 2/7
TVN24Ruszył Pol'and'Rock Festival

Ruszył właśnie Pol'and'Rock Festival 2021. W tym roku impreza odbywa się na lotnisku w Makowicach (Zachodniopomorskie). Na miejscu bawić się będzie 20 tysięcy osób. - Dziękujemy każdemu z was z osobna, że miał tę chwilę, aby nas wesprzeć, aby być z naszym pomysłem, kiedy w marcu postanowiliśmy, że bierzemy się z tym wszystkim za bary i chcemy zorganizować ten festiwal - powiedział ze sceny Jerzy Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2021 ruszył w czwartek po godzinie 15, jednak już od wtorku od godziny 11 na teren mogli wjechać pierwsi festiwalowicze. W tym roku "najpiękniejszy festiwal świata" pierwszy raz odbywa się na lotnisku w Makowicach, w gminie Płoty (woj. zachodniopomorskie).

- Dziękujemy każdemu z was z osobna, że miał tę chwilę, aby nas wesprzeć, aby być z naszym pomysłem, kiedy w marcu postanowiliśmy, że bierzemy się z tym wszystkim za bary i chcemy zorganizować festiwal. Gdyby nawet nam nie pozwolono, to spotkalibyśmy się na każdym kawałku ziemi, aby spojrzeć na siebie, aby się przywitać, aby pomachać ręką i aby powiedzieć, że jesteśmy razem - powiedział ze sceny Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poprosił później o pół minuty ciszy dla osób, które zmarły z powodu COVID-19.

- Nie wszyscy mogli przyjechać, także nie wszyscy mogli przyjechać, ponieważ covid ich zabrał. Bardzo proszę, abyście przez 30 sekund o nich wszystkich pomyśleli - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pół minuty ciszy dla osób, które zmarły z powodu COVID-1929.07| Jerzy Owsiak poprosił później o pół minuty ciszy dla osób, które zmarły z powodu COVID-19.TVN24

444 spotkania do soboty

Od rana gotowa była największa w historii festiwalu scena, ustawione jest oświetlenie oraz nagłośnienie. Na 73 hektarach lotniska powstało festiwalowe miasteczko, które ma zaspokoić potrzeby 20 tysięcy uczestników imprezy. Prąd zapewniają dziesiątki agregatów prądotwórczych, a woda jest cały czas dowożona i magazynowana na miejscu. 

W środę od rana odbywały się warsztaty Akademii Sztuk Pięknych. Jak przekazał Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, łącznie do soboty odbędą się 444 różne spotkania. - Od robienia biżuterii z tak zwanych śmieci, kończąc na bardzo wielu warsztatach - mówił. Dodał, że będą również spotkania na temat przestrzegania praw człowieka, o konstytucji.

- Uczestnikami tych rozmów będzie chociażby biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Nowy rzecznik zapowiedział swoją wizytę, z czego się bardzo cieszymy - mówił Owsiak.

Na miejscu są już festiwalowicze, a pierwsze wydarzenia rozpoczęły się już dzień przed oficjalnym startem.TVN24

Autor:mart//now//MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: kreciola.tv