Kotki wyrzucone do rzeki w Nowym Dworze Gdańskim. Kobieta zdjęła sukienkę i uratowała zwierzaki

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Kobieta uratowała kotki w Nowym Dworze Gdańskim
Kobieta uratowała kotki w Nowym Dworze Gdańskimmonitoring miejski
wideo 2/6
monitoring miejskiBohaterska kobieta uratowała kotki w Nowym Dworze Gdańskim

Kamery miejskiego monitoringu w Nowym Dworze Gdańskim zarejestrowały, jak kobieta wrzuca coś w reklamówce do wody. Dzieci usłyszały przerażające miauczenie i poinformowały dorosłych. Chwilę później kamery nagrały, jak inna kobieta wchodzi do wody, by uratować małe kotki.

W niedzielę, 1 sierpnia, około godziny 20:30 miejska kamera nagrała kobietę podchodzącą do rzeki w miejskim parku przy ulicy Kopernika. W dłoni trzymała związaną reklamówkę. Bez wahania wrzuciła ją do wody i odeszła..

Okazało się, że w środku były niedawno urodzone kotki. Ich rozpaczliwe miauczenie zaalarmowało dzieci bawiące się w pobliżu, a te od razu powiadomiły dorosłych i służby.

Jedna z kobiet, która była w parku ze swoją czteroletnią córką, postanowiła działać bez zwłoki. Kazała jej poczekać na brzegu, a sama zrzuciła sukienkę i weszła do wody. Po chwili wyłowiła kociaki.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Dwa kociaki przeżyły, mają już dom

Dwa kotki udało się uratować, trzeci niestety nie przeżył. Oba przygarnęła bohaterska mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego. Maluchy czują się dobrze.

Policja szybko zidentyfikowała kobietę, która wrzuciła torbę do wody. 67-latka została zatrzymana po kilkunastu minutach od zgłoszenia. Przedstawiono jej zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Po postawieniu zarzutów wypuszczono ją na wolność. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: monitoring miejski

Pozostałe wiadomości