"Nie można być trochę chrześcijaninem i trochę liberałem". Parafia wskazuje, na kogo nie głosować

[object Object]
"Nie można być trochę chrześcijaninem i trochę liberałem"Maps Google
wideo 2/35

"Albo, albo... Trzeciej drogi nie ma!" - czytamy na stronie internetowej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie (Pomorskie). Według parafialnego komunikatu, nie można być "trochę chrześcijaninem i trochę liberałem w stylu: PO-KO, PSL, .N, Wiosny, SLD itp.".

O tym, kogo chrześcijanie powinni popierać, parafia poinformowała na swojej głównej stronie internetowej.

"Dziś potrzeba czytelnego świadectwa jakie są nasze poglądy"- czytamy na początku.

Dalej widać zdjęcie grupy ludzi i mężczyzny niosącego krzyż.

"Nie można być trochę chrześcijaninem i trochę liberałem w stylu: PO-KO, PSL, .N, Wiosny, SLD itp. Albo, albo... Trzeciej drogi nie ma!" - dodają autorzy komunikatu.

Chcieliśmy zapytać o komentarz proboszcza parafii. Próbowaliśmy dodzwonić się pod numer telefonu podany na stronie, niestety bezskutecznie.

"Ambona jest miejscem głoszenia Ewangelii"

Zgodnie z prawem kościelnym ambona jest miejscem głoszenia Ewangelii i przekazywania nauczania Kościoła katolickiego. Wykorzystywanie jej do innych celów jest nadużyciem – przypomina rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

"Zarówno Msza Święta, jak i nabożeństwa oraz liturgie, to czas modlitwy. Świątynie są miejscami spotkania człowieka z Bogiem, bez żadnych wyjątków i taka jest ich rola. Kościelne ambony są przeznaczone do głoszenia Ewangelii, pocieszania strapionych, napominania, przypominania prawd wiary i magisterium Kościoła katolickiego" – zaznacza rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik dodaje, że przypadki, w których ambony są wykorzystywane do innych celów, są sprzeczne z prawem Kościoła katolickiego i nie powinny mieć miejsca. "Świątynia nie jest odmianą Areopagu, gdzie każdy może przyjść i wygłaszać swoje poglądy. W kościele człowiek otrzymuje sakramenty, doświadcza bliskości Boga, słyszy ewangeliczne prawdy. Wszelkie inne formy działalności, które wykraczają poza prawo kościelne są nadużyciami" – zaznacza rzecznik Episkopatu.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 roku. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

Parafia w Niestępowie mówi, na kogo nie głosować w wyborachParafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24/ onet.pl/episkoppat.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maps Google/Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie

Raporty:
Pozostałe wiadomości