Pomorze

Zmarł 15-latek przysypany ziemią w żwirowni

Pomorze

15-latek został przysypny przez żwir
KP PSP PuckDo wypadku doszło 18 kwietnia

W poniedziałek zmarł w szpitalu 15-letni chłopiec, który ponad dwa tygodnie temu wpadł do osuwiska w nieczynnej żwirowni w Smolnie w województwie pomorskim i przez kilkanaście minut był przysypany zwałami piachu. Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok.

Informację o śmierci chłopca i zaplanowanej na wtorek sekcji przekazała w poniedziałek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Wyjaśniła, że aktualnie sprawa wypadku w żwirowni badana jest w ramach dochodzenia. Dodała, że po zapoznaniu się ze wstępnymi wynikami sekcji zwłok, Prokuratura Rejonowa w Pucku podejmie decyzje dotyczące dalszego postępowania w tej sprawie.

Pod 15-latkiem zapadła się ziemia

Do wypadku doszło 18 kwietnia po południu. Według ustaleń policji dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat spacerowało po terenie nieczynnej żwirowni w Smolnie w woj. pomorskim. Przy zejściu ze skarpy pod 15-latkiem zapadła się ziemia. Chłopiec wpadł do osuwiska i przysypały go zwały piachu.

13-latek najpierw samodzielnie próbował udzielić pomocy koledze, a gdy jego działania nie przyniosły efektu, udał się do najbliższego domu, skąd wezwał pomoc. Kilkanaście minut po zdarzeniu strażakom udało się odkopać 15-latka. Chłopiec został przetransportowany helikopterem do gdańskiego szpitala. Placówka informowała, że chłopiec zostanie z pomocą środków farmakologicznych wprowadzany w stan sedacji, której celem jest uspokojenie układu nerwowego.

Ustalaniem przyczyn wypadku zajęli się policjanci z puckiej komendy. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia i wykonał oględziny. Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia.

Autor: js/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Puck

Pozostałe wiadomości