TVN24 | Pomorze

Piorun uderzył w dom, interweniowali strażacy

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Piorun uderzył w dom
Piorun uderzył w domOSP Tuchomie
wideo 2/3
OSP TuchomiePiorun uderzył w dom

W dom mieszkalny w miejscowości Modrzejewo (Pomorskie) uderzył piorun. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Służby sprawdziły budynek, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Tego dnia, po przejściu burz, straż pożarna interweniowała w całym kraju niemal 1,3 tysiąca razy.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby dostały w czwartek po godzinie 20. Z przekazanej informacji wynikało, że w miejscowości Modrzejewo piorun uderzył w dom mieszkalny. Na miejsce pojechały zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne.

- Działania strażaków polegały na sprawdzeniu budynku, w tym również instalacji elektrycznej z wykorzystaniem kamery termowizyjnej FLIR K45 oraz detektora prądu przemiennego Leader Volt HOT-STICK. Wszystkie pomieszczenia zostały również sprawdzone detektorem wielogazowym MSA Altair 4X, celem zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa dla mieszkańców - przekazał dh Damian Chamier Gliszczyński, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu.

Niemal 1,3 tysiąca interwencji straży pożarnej

Jak przekazał w piątek rano bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, po przejściu czwartkowych burz strażacy interweniowali prawie 1,3 tysiąca razy.

- W czwartek 30 czerwca strażacy odnotowali 1273 interwencje związane z usuwaniem skutków burz. Najwięcej na terenie woj. pomorskiego - 278, kujawsko-pomorskiego - 277, warmińsko-mazurskiego - 142, śląskiego - 128, wielkopolskiego - 100, łódzkiego - 93 oraz mazowieckiego - 91 - przekazał Kierzkowski.

Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej IMGW alarmuje - w piątek w całym kraju we znaki dadzą się burze z gradem i upał. Obowiązują pomarańczowe i czerwone ostrzeżenia.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Tuchomie

Pozostałe wiadomości