Janusz Dzięcioł zginął 100 metrów od domu. Prokuratura potwierdza: jest świadek wypadku

TVN24

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowymtvn24
wideo 2/4

W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok Janusza Dzięcioła. Były poseł PO zginął w piątek w wypadku na przejeździe kolejowym koło Grudziądza. W najbliższych dniach ma zostać przesłuchany świadek wypadku - poinformowała Agnieszka Reniecka z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 8.40 na przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza.

- Postępowanie w tej sprawie trwa. Dziś odbyła się sekcja zwłok. Nie znam jeszcze nawet wstępnych ustaleń płynących z opinii biegłego - powiedziała w poniedziałek prokurator Reniecka.

Szefowa grudziądzkiej prokuratury potwierdziła informacje, że jest świadek piątkowego wypadku. - Jego przesłuchanie ma nastąpić, ale na pewno nie odbędzie się to dzisiaj - dodała Reniecka.

Podkreśliła, że prokuratura wie o jednej osobie, która widziała zderzenie pociągu z samochodem osobowym na przejeździe koło Grudziądza, gdzie zginął były poseł PO.

"Wjechał pomimo czerwonych świateł"

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Citroen, wykonując manewr skrętu w lewo z drogi krajowej numer 55, wjeżdżając na przejazd kolejowy, zderzył się z pociągiem relacji Toruń - Grudziądz, mówił w piątek tuż po wypadku aspirant sztabowy Jacek Jeleniewski z policji w Grudziądzu.

Karol Jakubowski z PKP PLK przekazał wtedy, że kierowca wjechał na przejazd w momencie, gdy paliło się czerwone światło. - Pod pociąg relacji Toruń Główny - Grudziądz, pomimo czerwonych świateł, wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazd doszło do zdarzenia - poinformował.

Przejazd w miejscowości Biały Bór nie jest zabezpieczony rogatkami, ale jest tam sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, która ostrzega kierowców przed nadjeżdżającym pociągiem.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym
tvn24

Były poseł, zwycięzca programu "Big Brother"

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat.

W latach 2002-2007 zasiadał w Radzie Miasta w Grudziądzu. Pełnił także funkcję komendanta Straży Miejskiej w Świeciu. Popularność zdobył w 2001 roku, wygrywając pierwszą polską edycję programu "Big Brother".

W 2007 i 2011 roku został wybrany posłem na Sejm z listy Platformy Obywatelskiej. W trakcie ostatniej kadencji wystąpił z partii.

W 2014 roku był kandydatem na prezydenta Grudziądza z lokalnego komitetu, a w 2019 roku wystartował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL w Toruniu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ks/kwoj / Źródło: PAP/TVN24