Inowrocław. Wybuch gazu w kamienicy. Dwie osoby poszkodowane

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Wybuch w kamienicy w Inowrocławiu
Wybuch w kamienicy w InowrocławiuTVN24
wideo 2/5
TVN24Wybuch w kamienicy w Inowrocławiu

Wybuch gazu w kamienicy w Inowrocławiu. Jak informują strażacy, dwie osoby zostały poszkodowane. Konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku. Jak przekazują urzędnicy, dziewięć rodzin musiało opuścić swoje mieszkania. - Kamienica prawdopodobnie zostanie rozebrana - powiedział prezydent miasta.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 20 w kamienicy przy ulicy Staszica w Inowrocławiu.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym. Z budynku ewakuowano 26 osób, natomiast dwie osoby zostały poszkodowane - poinformował starszy kapitan Jarosław Skotnicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Inowrocław. Wybuch w kamienicyino.online

Wielogodzinna akcja

Budynek został uszkodzony. Jak powiedział strażak, akcja odgruzowywania trwała do piątku, do wczesnych godzin porannych.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu budynku w celu wykluczenia osób, które mogłyby pozostać w środku. Usunęliśmy część nawisów spowodowanych osłabieniem konstrukcji. Chodziło głównie o ścianę szczytową, która była tak uszkodzona, że musieliśmy ją zburzyć - relacjonował prasowy inowrocławskich strażaków.

W akcji udział wzięło 16 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja i pogotowie gazowe. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Dziewięć rodzin musiało opuścić mieszkania. "Kamienica prawdopodobnie zostanie rozebrana"

Jak informuje urząd miasta Inowrocławia, dziewięć rodzin musiało opuścić swoje mieszkania. Dla części z nich miasto zapewniło tymczasowe miejsca noclegowe w hali przy ulicy Rakowicza. Jak zapewniają urzędnicy, rozpoczęło się wyznaczanie tymczasowych mieszkań dla potrzebujących.

- To dla nas priorytet, aby zapewnić bezpieczne schronienie wszystkim dziewięciu rodzinom. Kamienica prawdopodobnie zostanie rozebrana, ale czekamy na decyzje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a ten z kolei musi otrzymać stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Bez tego nie możemy podjąć kolejnych działań, ale zapewniam, że jesteśmy gotowi do szybkiego przystąpienia do prac - powiedział Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławiu.

Kamienica w Inowrocławiu po wybuchu gazuUrząd Miasta Inowrocław
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ino.online

Pozostałe wiadomości