TVN24 | Pomorze

Pijana matka opiekowała się czteromiesięczną córką. "Na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Gdańsku
Do zdarzenia doszło w GdańskuGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Gdańsku

Policjanci zatrzymali pijaną 33-latkę, która zajmowała się swoją czteromiesięczną córką. Kobieta miała trzy promile alkoholu i próbowała nakarmić niemowlę. Teraz grozi jej do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na gdańskiej Żabiance. Jak przekazała podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, policjanci po południu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się swoim małym dzieckiem. Dodała, że oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował funkcjonariuszy, którzy w jednym z mieszkań zastali cztery pijane osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dziecko.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- W mieszkaniu panował bałagan, a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w tym 33-letnią matkę dziewczynki i sprawdzili jej stan trzeźwości - przekazała Ciska.

Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanka sprawowała opiekę nad czteromiesięczną dziewczynką, mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. - W takim stanie w próbowała też nakarmić piersią małą dziewczynkę - dodała oficer prasowa.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego, kobiecie może grozić pięć lat więzienia

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które sprawdziło stan zdrowia dziewczynki. Dziecku nic się nie stało, zbadane przez lekarza zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym.

- Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną też przekazane do sądu rodzinnego - poinformowała Ciska.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki grozi do pięciu lat więzienia.

Autor:MAK/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości