Pomorze

Nowy punkt widokowy na stoczniowym dźwigu. "Cel jest szczytny, a panorama przepiękna"

Pomorze

Żuraw M3 nowym punktem widokowym
Żuraw M3 nowym punktem widokowym tvn24
wideo 2/4

Od majówki panoramę Gdańska można podziwiać z wybudowanego w 1963 roku żurawia M3 w Stoczni Cesarskiej. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów trafią na cel społeczny.

Chociaż wejścia testowe na żurawia były możliwe już wcześniej, to nowa atrakcja na stałe ruszyła wraz z początkiem weekendu majowego, dzięki współpracy Stoczni Cesarskiej i Fundacji Społecznie Bezpieczni.

Aby podziwiać panoramę miasta trzeba pokonać 133 stopnie, ale, jak przekonuje Dominik Kwiatkowski, prezes Fundacji Społecznie Bezpieczni - warto.

- Z góry zobaczymy Muzeum II Wojny Światowej, kładkę na Ołowiance, Bazylikę Mariacką, Nowy Port, Stadion Energa. Także cały Gdańsk w pigułce można zwiedzić wchodząc na żurawia M3 - mówi Kwiatkowski.

Na wysokość 30 metrów może wejść maksymalnie 15 osób. W ciągu godziny mogą wejść trzy takie grupy.

Pieniądze na szczytny cel

Bilety za wejście na żurawia kosztują 10 złotych. Dochód zostanie przekazany podopiecznym Fundacji Społecznie Bezpieczni.

Organizacja zajmuje się m.in. aktywizacją osób bezdomnych i tych zagrożonych bezdomnością, pomocą osobom uzależnionym i wspieraniem dzieci oraz młodzieży ze środowisk zagrożonych patologią społeczną.

- Zapraszamy, bo cel jest szczytny, a widoki przepięknie - przekonuje Kwiatkowski.

Jest jednym z symboli Gdańska. Teraz można z niego podziwiać panoramę miasta
Jest jednym z symboli Gdańska. Teraz można z niego podziwiać panoramę miastatvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości