Piwnica jak konopny las. Podejrzany nie przyznaje się do uprawy

TVN24

KMP ElblągKonopie znalezione w jednej z piwnic w Pasłęku

Policjanci z Elbląga zatrzymali 43-letniego mężczyznę, u którego w piwnicy znaleźli plantację marihuany. Funkcjonariusze informują, że zabezpieczyli blisko 3 kilogramy narkotyku i ponad 50 krzewów konopi indyjskiej.

Jak informuje elbląska policja, 43-latek był już wcześniej karany za przestępstwa związane z narkotykami. Teraz został aresztowany na trzy miesiące. Jest podejrzewany o uprawę konopi oraz próby wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

- Zatrzymany nie stawiał oporu i nie przyznał się do winy. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - poinformował Jakub Sawicki, rzecznik prasowy policji w Elblągu.

Na nagraniu zrobionym przez policjantów widać całą piwnicę przystosowaną do uprawy konopi. Rośliny stoją w dużych doniczkach, są też podwieszone pod sufitem. Pod ścianami znajdują się kanistry i puste doniczki. Kryminalni oceniają, że uprawa istnieje co najmniej od kilku miesięcy.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: PJZ/mś / Źródło: TVN 24