TVN24 | Pomorze

"Z ostrym narzędziem" rzucił się na strażnika granicznego, napastnika powstrzymał pies Jager

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Funkcjonariusz SG razem z psem służbowym zatrzymali 34-latka
Funkcjonariusz SG razem z psem służbowym zatrzymali 34-latkaWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
wideo 2/6
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusz SG razem z psem służbowym zatrzymali 34-latka

Funkcjonariusz Straży Granicznej, razem z psem służbowym Jagerem, pomagali policji w poszukiwaniach sprawcy napadu na stację benzynową w gminie Braniewo (województwo warmińsko-mazurskie). Dotarli do opuszczonego budynku. W środku był mężczyzna, który w pewnym momencie rzucił się na funkcjonariusza "z ostrym narzędziem". Napastnika obezwładnił Jager.

Wszystko działo się w poniedziałek (22 listopada) rano. Na jednej ze stacji paliw w gminie Braniewo doszło do włamania z kradzieżą. O pomoc w znalezieniu sprawy policjanci poprosili Straż Graniczną, a konkretnie funkcjonariusza z psem Jagerem, którzy w służbie są razem już od ośmiu lat.

- Jager podjął trop i doprowadził do opustoszałego budynku. W środku znajdował się mężczyzna, który na widok patrolu Straży Granicznej próbował uciec. Funkcjonariusz wezwał go do zachowania zgodnego z prawem i uprzedził, że jego pies zaatakuje w momencie ucieczki. 34-latek słysząc to, rzucił się na funkcjonariusza z ostrym narzędziem. Wówczas pies tropiący obezwładnił napastnika - przekazała Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Straż graniczna pomogła policjantom zatrzymać 34-latkaWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Nie on napadł na stację paliw, ale był poszukiwany

Jak się okazało, zatrzymany jest mieszkańcem powiatu braniewskiego i był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości w związku z innym toczącym się już postępowaniem. Nie on jednak napadł na stację paliw.

- Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Straży Granicznej. W środę (25 listopada-red.) w sądzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy - mówi kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Narzędzie zabezpieczone na miejscu zdarzeniaWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości