TVN24 | Pomorze

Prezydent Gdańska złamała nogę na rowerze. Przeszła operację

TVN24 | Pomorze

Autor:
momo/
tam
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Dulkiewicz: nie da się budować silnej, samorządnej Polski bez współpracy, bez słuchania mieszkańców, bez dialogu
Dulkiewicz: nie da się budować silnej, samorządnej Polski bez współpracy, bez słuchania mieszkańców, bez dialoguTVN24
wideo 2/5
TVN24Dulkiewicz: nie da się budować silnej, samorządnej Polski bez współpracy, bez słuchania mieszkańców, bez dialogu

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz trafiła w piątek do szpitala ze złamaną nogą. Jak poinformowała na Facebooku, do wypadku doszło podczas wyprawy rowerowej. "Jestem już po operacji i wracam do zdrowia" - zapewniła Dulkiewicz we wpisie.

W piątek wieczorem prezydent Gdańska opublikowała na Facebooku zdjęcie nogi w gipsie na szpitalnym łóżku. "Złamanie w dwóch miejscach… tak się niestety skończyła moja ostatnia wyprawa rowerowa. I nie pozazdrościłam wcale Jackowi Jaśkowiakowi" - napisała Dulkiewicz. Poinformowała, że jest już po operacji i wraca do zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak również uległ ostatnio wypadkowi. W poniedziałek podczas wizyty w Warszawie poślizgnął się na oblodzonym chodniku i złamał nogę. Kontuzja była na tyle poważna, że Jaśkowiak musiał zostać poddany operacji. 

Nie wiadomo kiedy wróci do pracy, prezydent zastępuje jej pierwszy zastępca

"Dziękuję troskliwemu personelowi w gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Teraz czeka mnie kilka dni odpoczynku" - napisała Dulkiewicz. "Mam jednak nadzieję, że po świętach uda mi się wrócić do pracy. Na razie zdalnie, ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam was serdecznie i proszę uważajcie na siebie, zwłaszcza teraz, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza" - zaapelowała.

W piątek prezydent Dulkiewicz prowadziła konferencję dotyczącą m.in. aktualizacji dokumentu, jakim jest System Tras Rowerowych dla Gdańska, a także planów utworzenia systemu szybkich tras rowerowych i wracając z tego briefingu przewróciła się, jadąc rowerem wzdłuż al. Zwycięstwa w Gdańsku.

- W poniedziałek zapadną decyzje lekarzy, co do dalszego leczenia i terminu ewentualnego powrotu do pracy. Wszystko będzie zależało, jak pani prezydent będzie się czuła - poinformował Daniel Stenzel, rzecznik Prezydent Miasta Gdańska. I dodał, że w czasie nieobecności prezydent Aleksandry Dulkiewicz, zastępuje ją pierwszy zastępca, czyli Piotr Grzelak.

Autor:momo/ tam

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości