Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. "Jedziemy dalej", "odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach"

Autor:
akr,
mjz//rzw
Źródło:
TVN24, PAP
Odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy
Odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej PrawicyTVN24
wideo 2/8
TVN24Odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

Wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach - taki komunikat zamieścili w niedzielę wieczorem na Twitterze Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie) po spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy. Ten pierwszy opatrzył swój wpis hasztagiem #JedziemyDalej.

Politycy obozu rządzącego od kilku dni zapowiadali, że w ten weekend ma się odbyć spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy - Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Miało dotyczyć przyszłości koalicji, w której tworzące ją Solidarna Polska, Porozumienie oraz Prawo i Sprawiedliwość trwają w konflikcie. Nie podawano żadnych szczegółów dotyczących przebiegu spotkania, czasu trwania, a nawet jego lokalizacji i dokładnego składu uczestników.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań Zjednoczonej Prawicy"

O tym, że spotkanie się odbyło, poinformowali w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych przedstawiciele partii wchodzących w skład obozu rządowego.

"Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań Zjednoczonej Prawicy od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-2023" - napisał Krzysztof Sobolewski z PiS.

"Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - dodał. Swój wpis opatrzył hasztagiem #JedziemyDalej.

"Lada moment" spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. "Nie rozumiem, dlaczego za każdym razem mają być jawne" >>>

"Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach"

Te same słowa zawarł w swoim wpisie na Twitterze wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

"Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań ZP od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 21-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - napisał.

Autor:akr, mjz//rzw

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości