TVN24 | Polska

Premier o "miękiszonie" w unijnych negocjacjach i dalszej współpracy z Ziobrą

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kab
Źródło:
TVN24
Premier Morawiecki odpowiada na pytanie o słowa Ziobry o "miękiszonie"TVN24
wideo 2/6
TVN24Premier Morawiecki odpowiada na pytanie o słowa Ziobry o "miękiszonie"

Nasze negocjacje oczywiście prowadzimy w sposób zasadniczy, twardy, jednoznaczny - powiedział na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Odniósł się tak do pytania o słowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który mówił, że w negocjacjach dotyczących unijnego pakietu budżetowego "nie można być miękiszonem". Premier powiedział też, że dalszą współpracę z ministrem wyobraża sobie "bardzo dobrze, znakomicie, tak, jak do tej pory". - Nie mam z tym żadnych problemów - dodał.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na środowej konferencji prasowej odniósł się do negocjacji w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej, funduszu odbudowy oraz mechanizmu praworządności.

Mówił, że w historii UE "wielokrotnie różne państwa stosowały weto lub groziły jego użyciem". - Niedawno groził użyciem weta premier Holandii w czasie lipcowego szczytu, kiedy też ja namawiałem premiera Mateusza Morawieckiego, by zdecydował się na zastosowanie tego instrumentu i nikt nie zarzucał premierowi Holandii, by tego nie robił, bo to oznacza rozpad Unii czy utratę poważania dla Holandii - wskazał.

- To są negocjacje. W negocjacjach nie można być za przeproszeniem "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - powiedział Ziobro.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Ziobro: w negocjacjach nie można być "miękiszonem"TVN24

Premier: negocjacje prowadzimy w sposób twardy

W kontekście tych słów ministra sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki był pytany w środę na konferencji, jak odbiera tę wypowiedź o "miękiszonie", czy czuje się jej adresatem i jak wyobraża sobie dalszą współpracę z Ziobrą.

- Ja sobie wyobrażam tę współpracę bardzo dobrze, znakomicie, tak, jak do tej pory - powiedział szef rządy. - Nie mam z tym żadnych problemów - dodał. Jak mówił Morawiecki, "każdy zajmuje się różnymi obszarami, bardzo ważnymi dla życia społecznego, życia gospodarczego".

Zapewnił też, że "nasze negocjacje oczywiście prowadzimy w sposób zasadniczy, twardy, jednoznaczny".

CZYTAJ TAKŻE: Kto jest "miękiszonem" w negocjacjach? Odpowiadają politycy >>>

Premier Morawiecki odpowiada na pytanie o słowa Ziobry o "miękiszonie"TVN24
Unijny budżetPAP

Autor:akr/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP