Wyładowywał agresję na cmentarzu

 
19-latek dewastował groby, żeby wyładować agresję
Źródło zdj. gł.: KWP Wrocław
Pijany 19-latek z gminy Złoty Stok (woj. dolnośląskie) znalazł sposób na uspokojenie swoich emocji. Postanowił wyrywać, łamać i niszczyć... nagrobki. Został zatrzymany przez policjantów.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali wcześnie rano. W trzy godziny znaleźli i zatrzymali wandala.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że był pijany i w ten sposób wyładowywał swoją agresję. Rzecznik wrocławskiej policji Paweł Petrykowski powiedział, że 19-latek powyrywał z nagrobków tablice i w wielu miejscach połamał krzyże. Sprawca zniszczył w sumie 21 grobów, ale to jeszcze nie wszystko: zdewastował także kamienną fontannę na jednej z ulic.

Za zbezczeszczenie miejsca spoczynku i zniszczenie mienia grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Miejsce zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: PAP, lex.pl

Czytaj także: