W Kielcach wygrałby Liroy. A jak byłoby w innych miastach? #WyboryMłodych

[object Object]
Liroy wygrałby w Kielcach. Młodzi stawiali na faworytówtvn24
wideo 2/35

Druga tura bez kandydatów PiS w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Liroy-Marzec liderem w Kielcach, bardziej wyraźne zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej w Łodzi i w Lublinie. Tak wyglądałyby wyniki wyborów w największych miastach, gdyby głos decydujący miała najmłodsza grupa wyborców - wynika z sondażu Ipsos.

CZAS DECYZJI 2018 - SPECJALNY SERWIS POŚWIĘCONY WYBOROM SAMORZĄDOWYM

Gdyby losy wyborów samorządowych zależały od głosujących w wieku 18-29 lat, wyniki byłyby zgoła inne. Najwięcej - poza Katowicami - straciliby kandydaci popierani przez Prawo i Sprawiedliwość, którzy bardzo często nie mieliby szans na drugą turę wyborów. Tak byłoby m.in. w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

ZOBACZ JAK MŁODZI GŁOSOWALI W WARSZAWIE

Białystok: młodzi postawili na Truskolaskiego

W Białymstoku wśród młodych bezkonkurencyjnie w pierwszej turze wygrał Tadeusz Truskolaski - kandydat Koalicji Obywatelskiej. Urzędujący od trzech kadencji prezydent stolicy Podlasia - jak wynika z badania Ipsos - osiągnął najlepszy wynik w tej grupie wiekowej: 55 proc. Jest to o prawie cztery punkty procentowe mocniejsze zwycięstwo niż wynik wśród wszystkich wyborców 51,6 proc.

Jacek Żalek, kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość, który ogólnie zdobył 32,5 procent głosów, zdobył najmniejsze poparcie wśród młodych. Zaledwie 19,2 proc. głosujących białostoczan w wieku 18-29 lat wskazało Żalka.

Tadeusz Arłukowicz, który zajął w sondażu trzecie miejsce - zarówno w wyniku ogólnym, jak i wśród młodych - cieszył się znacznie większym poparciem grupy 18-29 lat, zdobywając 16,9 proc. (przy ogólnym wyniku 10,2 proc.) - wynika z sondażu Ipsos.

Wyniki sondażowe w Białymstoku wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Gdańsk: Adamowicz z większą przewagą nad Płażyńskim

Paweł Adamowicz, urzędujący od 20 lat prezydent Gdańska, zmierzy się w drugiej turze z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim. Kandydaci uzyskali - jak wynika z danych Ipsos - 36,7 proc. oraz 32,3 proc. głosów. Gdyby wynik wyborów zależał od najmłodszej grupy wyborców sytuacja byłaby podobna, jednak Adamowicz uzyskałby większą przewagę nad Płażyńskim. Aż 37,6 proc. młodych poprało obecnego prezydenta, a jego kontrkandydata tylko 26,3 proc. głosujących. Wśród młodych trzecie miejsce zajmuje Jarosław Wałęsa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymał 25,8 proc. głosów (przy ogólnym wyniku 25,3 proc. i także trzeciej pozycji). Młodzi częściej wskazywali na kandydatów ruchów społecznych: Jacek Hołubowski (KKW Gdańsk Tworzą Mieszkańcy) w tej grupie wiekowej z wynikiem 4,4 proc. wyprzedza Elżbietę Jachlewską (KWW Ruch Społeczny Lepszy Gdańsk), którą poparło 4,1 proc. wyborców w tej grupie.

Wyniki sondażowe w Gdańsku wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Katowice: Krupa liderem

Jeśli wyniki sondażowe się sprawdzą, w Katowicach w pierwszej turze wygrał Marcin Krupa, który zdobył 51,1 proc. głosów. Krupa formalnie startował z listy KWW Forum Samorządowe i Marcin Krupa, jednak uzyskał oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie wystawiła żadnego kandydata ze swojej listy w stolicy Śląska.

Gdyby wyniki zależały jedynie od głosów młodych, sytuacja nie zmieniłaby się radykalnie. Krupa w tej grupie zyskał 51,2 proc. głosów.

Na drugim miejscu znalazłby się Jarosław Makowski z Koalicji Obywatelskiej. W grupie 18-29 lat Makowski uzyskał wynik 20,4 proc. (przy ogólnym poparciu 24,4 proc.). Młodzi chętniej głosowali na Jarosława Gwizdaka (KW Prawo do Katowic), który otrzymał 13,2 proc. głosów (a ogółem 11,1 proc.)

Wyniki sondażowe w Katowicach wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Kielce stawiają na Liroya

Ciekawie wygląda sytuacja w Kielcach. Według danych Ipsos do drugiej tury przejdą Bogdan Wenta (Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty - 35,8 proc) i Wojciech Lubawski (Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski - 29,6 proc.).

Gdyby wyniki zależały od młodych, to liderem byłby Piotr Liroy-Marzec (który w grupie ogólnej znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 16 proc.), na którego postawiło 39 proc. kielczan w wieku 18-29 lat. Kandydat KWW Wolność w Samorządzie spotkałby się w II turze razem z Wentą, którego wybrało 36,4 proc. młodych.

Wojciecha Lubawskiego wskazało zaledwie 11,3 proc. najmłodszych wyborców i jest to najniższe poparcie wśród różnych grup wiekowych.

Wyniki sondażowe w Kielcach wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Kraków: druga tura bez Wassermann

W Krakowie - jak wskazują wyniki sondażu Ipsos - dojdzie do drugiej tury pomiędzy Jackiem Majchrowskim (43,7 proc.) a Małgorzatą Wassermann (33,6 proc.).

Sytuacja zmieniłaby się, gdyby wyniki zależałyby tylko od młodych, gdyż druga tura rozstrzygałaby się pomiędzy Jackiem Majchrowskim a Łukaszem Gibałą. Majchrowski w grupie 18-29 lat uzyskał najgorszy wynik wśród wszystkich grup wiekowych, zaledwie 31,6 proc. głosów.

30,3 proc. młodych swój głos oddało na Łukasza Gibałę (KWW Łukasza Gibały Kraków Dla Mieszkańców) - i jest to jego najlepszy wynik w porównaniu z innymi grupami wiekowymi. Mniejszą uwagę tej grupy zwróciła Małgorzata Wassermann – wybrało ją tylko 20,8 proc. młodych głosujących.

Wyniki sondażowe w Krakowie wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Lublin: Żuk deklasuje konkurencję

Rządzący Lublinem od 2010 roku Krzysztof Żuk w pierwszej turze został wybrany na kolejną kadencję - wynika z badania Ipsos. Żuk otrzymał 59,7 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się Sylwester Tułajew z PiS, który otrzymał 33,2 proc.

Gdyby wynik zależał tylko od wyborców poniżej 30. roku życia, Żuk miałby znacznie lepszy wynik: 68,4 proc. głosów. Zwiększyłby tym samym przewagę nad Tułajewem do 52 punktów procentowych. Kandydat PiS wśród młodych (w porównaniu z innymi grupami wiekowymi) miał najsłabsze poparcie: tylko 16,4 proc.

Wyniki sondażowe w Lublinie wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Łódź: Zdanowska nie dała szans konkurencji

Hanna Zdanowska po raz drugi z rzędu wygrywa w pierwszej turze wyborów. Ipsos wskazuje, że rządząca od 2010 roku prezydent Łodzi zdobyła 70,1 proc głosów. Drugi - z wynikiem 24,2 - był poseł PiS Waldemar Buda.

Wynik wyborczy wśród najmłodszych łodzian umacnia prowadzenie Zdanowskiej, na którą zagłosowało 73,6 proc. wyborców przed trzydziestką. Na jej głównego kontrkandydata - Waldemara Budę - zagłosowało w tej grupie jedynie 13,9 proc. wyborców.

Wyniki sondażowe w Łodzi wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Poznań: Jaśkowiak zmierzyłby się z Puckiem

Gdyby decydowali tylko najmłodsi wyborcy, w Poznaniu mielibyśmy dogrywkę. Jacek Jaśkowiak zmierzyłby się w niej jednak nie z popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Tadeuszem Zyskiem, a z Jarosławem Puckiem.

Urzędujący prezydent Poznania uzyskał w pierwszej turze poparcie 56,6 proc. głosów - wynika z danych Ipsos.

W grupie wiekowej 18-29 lat głos na Jaśkowiaka oddało 46,6 proc. poznaniaków. I jest to najsłabsze poparcie wśród różnych grup wiekowych. Gdyby tylko od młodych zależało, kto zostanie prezydentem Poznania, w drugiej turze znalazłby się Jarosław Pucek (Dobro Miasta), na którego w tej grupie oddało głos 16,2 proc. osób (który osiągnął ogólny wynik: 6,9 proc. ).

Wśród młodych na trzecie miejsce spadł Tadeusz Zysk (ogólny wynik: 22,2 proc.). Kandydat PiS uzyskał najsłabsze poparcie wśród wyborców poniżej trzydziestki. W tej grupie Zysk zdobył tylko 12,4 proc. głosów.

Wrocław: podium bez Stachowiak-Różeckiej

Jeśli wyniki sondażu Ipsos się sprawdzą, we Wrocławiu nie potrzebna będzie druga tura, gdyż Jacek Sutryk, popierany przez Koalicję Obywatelską, zdobył 50,1 proc. głosów. Na podium znalazły się Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS (27,8 proc.) i Katarzyna Obara-Kowalska z Bezpartyjnego Wrocławia (6,7 proc.)

Głosowanie najmłodszej grupy wrocławian zmieniłoby zupełnie wyniki w stolicy Dolnego Śląska. Doszłoby bowiem do II tury, w której zmierzyłby się Jacek Sutryk z Jerzym Michalakiem (KWW Bezpartyjny Ruch Obywatelski Jerzego Michalaka), który uzyskał ogólny wynik 5,6 proc.

Sutryk w grupie 18-29 lat zdobył 40,7 proc. głosów i jest to jego najsłabszy wynik w porównaniu z wyborcami powyżej 30. roku życia.

Na Michalaka swój głos oddało 14,1 proc. wrocławian w wieku 18-29 lat. To najlepszy wynik kandydata w porównaniu z pozostałymi grupami wiekowymi.

Co ciekawe, wśród młodych kandydatka PiS Stachowiak-Różecka spadła na czwarte miejsce, otrzymując jedynie 11,6 proc głosów. O jeden punk procentowy lepiej wypadła Obara-Kowalska.

Wyniki sondażowe we Wrocławiu wśród głosujących w wieku 18-29 lat tvn24

Autor: tmw / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości

Przy Chacie pod Rysami, po słowackiej stronie, rozbił się helikopter. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z obrażeniami głowy i otarciami. By dostać się do poszkodowanych, ratownicy musieli użyć technik linowych.

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Źródło:
tvn24.pl / dennikn.sk / spravy.rtvs.sk

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Aura w tym okresie w wielu miejscach okaże się trudna - spodziewamy się gwałtownych zjawisk. Sprawdź prognozę przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Daniela Kowalczyka.

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Źródło:
tvnmeteo.pl

Skruszony przestępca rzucił fałszywe oskarżenia na policjanta. Roberta Kolasę zakuto w kajdanki i zabrano do aresztu, gdzie spędził 219 dni. Teraz były policjant domaga się od państwa sprawiedliwej zapłaty. Za złamaną karierę i życie chciał od Skarbu Państwa 1,7 miliona złotych. Sąd podjął jednak inną decyzję. Wypłata ma być znacznie niższa.

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Źródło:
Fakty TVN, tvn24.pl
Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Odra wraca do Europy" - pisze agencja ENEX, informując o kolejnych przypadkach tej choroby zakaźnej na naszym kontynencie. Wzrost przypadków notuje się również w Polsce. Eksperci wskazują, że kluczowe w zwalczaniu odry są szczepienia.

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Źródło:
PAP, ENEX, tvn24.pl

Od soboty trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą w rzece Narew w miejscowości Łacha. Strażacy i Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szukają zaginionego przy użyciu sonarów i dronów. - Zaginiony to 19-letni maturzysta - ustalił reporter tvnwarszawa.pl.

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Cieszynie. 46-letni rowerzysta, zjeżdżając ulicą Mickiewicza, uderzył w ścianę budynku przy alei Łyska. Zginął na miejscu.

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek rozpoczęło się losowanie miejsc na tymczasowym targowisku dla kupców ze spalonego centrum handlowego Marywilska 44. Przed kontenerem, gdzie przeprowadzane są formalności, oczekuje grupa kilkuset osób. Kolejka przesuwa się bardzo wolno.

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Łodzi odnalazł w lesie łagiewnickim leżącego przy drodze młodego mężczyznę. 24-latek był cały poparzony i trafił w stanie ciężkim do szpitala. Jak poinformowała tvn24.pl rzeczniczka łódzkiej policji, mężczyzna zmarł dzisiaj nad ranem. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty.

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Gitanas Nauseda wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich na Litwie. 60-letni polityk, który ubiegał się o reelekcję, jest ekonomistą i doktorem nauk społecznych. To polityk proeuropejski, aktywnie zabiegający o zwiększenie bezpieczeństwa w regionie oraz wsparcie dla Ukrainy w jej wojnie obronnej z Rosją.

Gitanas Nauseda ponownie wybrany na prezydenta Litwy. Kim jest

Gitanas Nauseda ponownie wybrany na prezydenta Litwy. Kim jest

Źródło:
PAP

Alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców przed groźną pogodą. W poniedziałek należy spodziewać się jej na terenie trzech województw. Eksperci zalecają, by w tych regionach ze względu na wysokie ryzyko burz bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Gdzie jest burza? W poniedziałek 27.05 w części Polski około godzin południowych zaczęły pojawiać się wyładowania atmosferyczne. Z upływem dnia zjawisk będzie przybywać. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi i błyska się w kolejnych miejscach, jest ryzyko gradu

Gdzie jest burza? Grzmi i błyska się w kolejnych miejscach, jest ryzyko gradu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Czteroletni chłopiec spacerował bez opieki po centrum Nidzicy. Dziecko odwieźli do domu policjanci. Matka chłopca nie szukała go na własną rękę, ani nie zaalarmowała, że zaginął.

Czterolatek sam w centrum miasta. Jego matka nie zauważyła, że wyszedł z domu

Czterolatek sam w centrum miasta. Jego matka nie zauważyła, że wyszedł z domu

Źródło:
PAP/gp

Polska ma prawdziwą rodzinę Soprano - odkryliśmy ją, gdy byłem prokuratorem generalnym. To bliscy Donalda Tuska - napisał w mediach społecznościowych lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości zabrał głos, podczas gdy od kilku dni mediach publikowane są fragmenty rozmów w aferze taśmowej, dotyczącej nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Źródło:
tvn24.pl

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych - podał Onet. W sobotę portal tvn24.pl dotarł do nagrań z dwóch spotkań, które zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka opowiedział w poniedziałek o kulisach spotkania w 2020 roku z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. - W pewnym momencie Janusz Kowalski rzucił coś takiego, że byłaby możliwość skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości - mówił. Do tych słów w mediach społecznościowych odniósł się Kowalski. Doniesienia Tyszki nazwał "wymyślaniem bzdur".

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W poniedziałek złoty pozostaje mocny w stosunku do głównych walut - euro, dolara, franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego. Ekonomiści spodziewają się kontynuacji tego trendu. Szwajcarska waluta jest najtańsza od lutego 2022 roku.

Frank szwajcarski najtańszy od ponad dwóch lat

Frank szwajcarski najtańszy od ponad dwóch lat

Źródło:
PAP

Wywiad wojskowy Ukrainy poinformował o "rekordowym locie drona, który pokonał odległość ponad 1800 kilometrów do wrogiego obiektu". Obiektem tym ma być Woroneż M, który należy do rosyjskich stacjonarnych radarów pozahoryzontalnych w Rosji. Efekty ataku "są obecnie ustalane".

Cel: Woroneż M. Ukraińcy o "rekordowym locie" bojowego drona

Cel: Woroneż M. Ukraińcy o "rekordowym locie" bojowego drona

Źródło:
PAP

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej mówił o programie "Tarcza Wschód". - To jest operacja strategiczna dla bezpieczeństwa Polski - podkreślił. Tłumaczył, że program "ma na celu ochronę, obronę i zadbanie o każdy metr kwadratowy obszaru Rzeczypospolitej". Szczegóły "Tarczy Wschód" przedstawili wiceszef MON Cezary Tomczyk i szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Wiesław Kukuła.

"Największa operacja umacniania granicy od 1945 roku". Minister obrony o "Tarczy Wschód"

"Największa operacja umacniania granicy od 1945 roku". Minister obrony o "Tarczy Wschód"

Źródło:
TVN24, PAP

Polska Izba Handlowa złożyła wniosek o odrzucenie projektu poselskiego przywracającego dwie niedziele handlowe w każdym miesiącu. Jak ostrzega branża, "wejście w życie nowych regulacji doprowadzi do strat po stronie konsumentów oraz handlowców".

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Źródło:
PAP

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP

"Nie będę małpą w cyrku Michała Szczerby" - napisał Daniel Obajtek dzień przed jego planowanym przesłuchaniem na komisji śledczej do spraw afery wizowej. Były prezes Orlenu pisze też, że nie został skutecznie wezwany. Policja informowała, że kilkukrotnie podejmowała próby wręczenia mu wezwania na komisję.

Daniel Obajtek o komisji wizowej i kampanii. Pisze, kiedy "będzie do dyspozycji"

Daniel Obajtek o komisji wizowej i kampanii. Pisze, kiedy "będzie do dyspozycji"

Źródło:
tvn24.pl
"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policja z Żuromina (Mazowieckie) zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o handel fentanylem, substancją o działaniu 50 razy silniejszym od heroiny. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Policja zatrzymała dilerów fentanylu

Policja zatrzymała dilerów fentanylu

Źródło:
PAP

Na sprzedaż wystawiono posiadłość, w której rozgrywała się akcja filmowego świątecznego klasyka "Kevin sam w domu". Choć w ostatnich latach dom przeszedł gruntowną modernizację, część elementów znanych fanom filmu pozostała nietknięta. Cena - 5,25 miliona dolarów.

Dom z filmu "Kevin sam w domu" wystawiony na sprzedaż. W środku pamiętne schody, ale też boisko do kosza

Dom z filmu "Kevin sam w domu" wystawiony na sprzedaż. W środku pamiętne schody, ale też boisko do kosza

Źródło:
Business Insider, TVN24.pl

Gilles d'Ettore, burmistrz turystycznej miejscowości Agde na południowym wybrzeżu Francji, został oskarżony o defraudację publicznych środków. 55-latek miał wykorzystać pieniądze podatników m.in. do opłacenia zagranicznych wojaży lokalnej wróżki i członków jej rodziny – informuje BBC.  

Burmistrz w areszcie. Media: miał płacić publicznymi pieniędzmi wróżce za rozmowy ze zmarłym ojcem

Burmistrz w areszcie. Media: miał płacić publicznymi pieniędzmi wróżce za rozmowy ze zmarłym ojcem

Źródło:
BBC, Le Figaro

23-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak został zaatakowany przy użyciu łatwopalnej substancji na stacji metra na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku - poinformowała policja, która zatrzymała podejrzanego. Według służb 49-latek w przeszłości dopuścił się podobnego ataku.

Atak w metrze. 23-letni pasażer oblany płonącą cieczą

Atak w metrze. 23-letni pasażer oblany płonącą cieczą

Źródło:
NBC New York, CBS News, USA Today

Określałem to wendettą polityczną i nadal podtrzymuję to sformułowanie. Działania obecnego rządu, działania pana mecenasa Giertycha, dokładnie się w to wpisują - powiedział w TVN24 Michał Dworczyk z PiS. Przekonywał, że w czasie rządów PiS "nie miał wiedzy na temat funkcjonowania Ministerstwa Sprawiedliwości, bo Suwerenna Polska w sposób samodzielny kierowała resortem".

Dworczyk: Suwerenna Polska samodzielnie kierowała resortem sprawiedliwości. Ja nie miałem wiedzy

Dworczyk: Suwerenna Polska samodzielnie kierowała resortem sprawiedliwości. Ja nie miałem wiedzy

Źródło:
TVN24
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW ostrzega przed burzami. Po południu na terenie trzech zachodnich województw stopień ostrzeżeń został podniesiony do drugiego w trzystopniowej, rosnącej skali. Miejsc, w których pogoda będzie dziś niebezpieczna, jest więcej.

Mapa Polski miejscami pomarańczowa. Drugi stopień ostrzeżeń IMGW przed burzami

Mapa Polski miejscami pomarańczowa. Drugi stopień ostrzeżeń IMGW przed burzami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

Co najmniej 18 osób nie żyje po burzach i tornadach, jakie nawiedziły w miniony weekend amerykańskie stany Teksas, Arkansas, Oklahoma i Kentucky. Jest wielu rannych. Żywioł niszczył domy, zrywał linie energetyczne i łamał drzewa. W jednym ze stanów ogłoszono stan wyjątkowy.

"Szkody są tak duże, że nie wiemy, od czego zacząć naprawy". Co najmniej 18 osób nie żyje

"Szkody są tak duże, że nie wiemy, od czego zacząć naprawy". Co najmniej 18 osób nie żyje

Źródło:
PAP, CNN

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl