Musiał zamknąć jedną z czterech pizzerii. "Wszystko rośnie i tak samo rośnie w nas niepokój"

Autor:
MAK,
js
//now
Źródło:
TVN24
Pan Mateusz miał cztery pizzerie, jedną z nich musiał już zamknąć
Pan Mateusz miał cztery pizzerie, jedną z nich musiał już zamknąć TVN24
wideo 2/8
TVN24Pan Mateusz miał cztery pizzerie, jedną z nich musiał już zamknąć

Rosnące ceny produktów oraz prądu i gazu uderzają w polskich przedsiębiorców. Pan Mateusz był zmuszony zamknąć jedną z czterech pizzerii we Wrocławiu. - Wariują małe firmy i duże firmy. Często te duże firmy, które są u góry, robią takie ruchy, które powodują na dole bardzo duże problemy - powiedział w rozmowie z TVN24. - Martwimy się, ile jeszcze wytrzymamy, a prognozy z energią i zimą nie są zadowalające - dodał.

W związku z rosnącymi cenami produktów i coraz wyższymi rachunkami za media polscy przedsiębiorcy mają problemy z utrzymaniem swoich biznesów. Pan Mateusz był właścicielem czterech pizzerii we Wrocławiu. Jedną z nich był zmuszony już zamknąć.

- Wariują małe firmy i duże firmy. Często te duże firmy, które są u góry, robią takie ruchy, które powodują na dole bardzo duże problemy. Chodzi o wzrost właśnie cen produktów, bo im się walą słupki, wszystko im się sypie. Oni gwałtownie podnoszą ceny - tłumaczył mężczyzna.

- My robimy menu, drukujemy ulotki, wprowadzamy to na stronę, wprowadzamy do systemu. To wszystko kosztuje, wymaga jakiegoś spokoju, przygotowania, a to się wszystko potrafi z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, zmieniać - dodał pan Mateusz.

Pan MateuszTVN24

Właściciel pizzerii we Wrocławiu: martwimy się, ile jeszcze wytrzymamy

Jak mówił, "to wszystko rośnie i tak samo rośnie w nas niepokój". - Martwimy się, ile jeszcze wytrzymamy, a prognozy z energią i zimą nie są zadowalające - dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Po siedmiu latach musi zamknąć lokal. "Polskiego restauratora zjadają koszty energii, prądu, gazu i zakupów"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK, js //now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości