Polska

"Moje ucho było najpiękniejsze". Wyjątkowa czapka Magdy Steczkowskiej na aukcji WOŚP

Polska

Magda Steczkowska wystawiła na aukcję czapkę z "Ameryka Express"
Magda Steczkowska wystawiła na aukcję czapkę z "Ameryka Express"tvn24
wideo 2/35

Piosenkarka Magda Steczkowska na charytatywną aukcję na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiła niezwykłą czapkę z Ekwadoru. Powstała ona w ramach zadania wyznaczonego uczestnikom programu "Ameryka Express" TVN. O czapce i o swoich związkach z WOŚP piosenkarka opowiadała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

- Czapka ma długą historię - mówiła w "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Magda Steczkowska.

Podkreśliła, że "to było karkołomne, ale najfajniejsze zadanie" programu "Ameryka Express" TVN, w którym piosenkarka wzięła wraz z mężem.

"Moje ucho było najpiękniejsze"

- Trzeba było dorobić ucho (nausznik - red.) do czapki. Oczywiście nikt z nas nie potrafił tego zrobić, trzeba było się przyglądać, jak pani nam to pokazuje. (...) To jest mój najpiękniejszy, najfajniejszy prezent, który od prawie roku trzymam sobie na wierzchu i na niego patrzę. Od razu mi jest ciepło, jak o tym myślę - podkreśliła.

- Nieskromnie powiem, że według wszystkich uczestników programu moje ucho było najpiękniejsze. Może nie jest najpiękniejsze na świecie, widać różnicę między prawym a lewym, ale naprawdę da się nosić - zapewniła.

"Prawdziwy dar od serca"

Steczkowska zaznaczyła, że wystawiona na aukcję czapka to "prawdziwy dar od serca dla WOŚP-u, który wspiera od zawsze". Do czapki wokalistka dodaje też swoją najnowszą płytę z utworami z seriali.

- Co roku WOŚP wywołuje u mnie niezmiennie ogromne emocje - wyznała wokalistka. Dodała, że "sama korzystała ze sprzętu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". - Między innymi (ze sprzętu - red.) zakupionego dla szpitala, w którym rodziłam moje córki - powiedziała.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa w Polsce, ciesząca się największym zaufaniem społecznym.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów WOŚP fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny kwotę ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Autor: ads//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości