Polska

Wójt rekordzista. Poparcie jak w PRL

Polska

 
ugm GorznoWaldemar Sobak nie miał konurencji

Waldemar Sabak jest wójtem gminy Górzno. Jest też rekordzistą tych wyborów samorządowych, przynajmniej jeśli chodzi o odsetek wyborców, którzy go poparli - otrzymał aż 94,75 proc. Ubiegający się o reelekcję wójt okazał się bezkonkurencyjny - bo i konkurencji nie miał...

49-letni Waldemar Sabak, członek Prawa i Sprawiedliwości, po raz kolejny został wybrany na wójta gminy Górzno. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i zagłosowało na niego 94,75 proc. (2203 głosów) mieszkańców gminy, którzy poszli do urn. Z dotychczasowych rządów wójta nie były zadowolone 122 osoby (5,25 procent głosujących), które przy nazwisku kandydata na karcie wyborczej zaznaczyły opcję "nie". Frekwencja w gminie Górzno wyniosła 48,63 proc.

Wójt, burmistrz, prezydent

Sabak wyprzedził tym samym burmistrza Świdwina Jana Owsiaka, który dostał 84 proc. poparcia, oraz prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, na którego zagłosowało 87 procent głosujących gdynian. Dwóch ostatnich różni jednak od Sabaka to, że mieli rywali.

Gmina Górzno znajduje się w województwie mazowieckim, w powiecie garwolińskim. Ma powierzchnię 91 kilometrów kwadratowych, a według danych z 30 czerwca 2004 zamieszkiwały ją 6153 osoby.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ugm Gorzno

Pozostałe wiadomości