Ponad 672 tysiące uchodźców z Ukrainy przekroczyło polską granicę

Autor:
akw/gp
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Jak pomagać uchodźcom
Jak pomagać uchodźcom
wideo 2/6
Jak pomagać uchodźcom

Do Polski przybyło już 672,5 tysiąca uciekających przed wojną uchodźców z Ukrainy. Straż Graniczna podała, że do godziny siódmej odprawionych zostało ponad 25 tysięcy osób. Ukraińcy w Polsce mogą liczyć na pomoc w transporcie, znalezieniu pracy i mieszkania, a także wsparcie medyczne i prawnicze.

Według komunikatu Straży Granicznej od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski przyjechało 672,5 tysiąca osób. Podano, że w czwartek funkcjonariusze SG odprawili 99,2 tysiąca podróżnych z Ukrainy, a w piątek do godziny 7 - 25,2 tysiąca.

Serwis specjalny tvn24.pl: TVN24 УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych większość osób, które przybywają do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

Informacja dla obywateli Ukrainy przyjeżdżających do PolskiKancelaria Prezydenta

Piątek to dziewiąty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Siły Władimira Putina atakując ukraińskie miasta i miasteczka uderzają między innymi w osiedla i szpitale. Liczba zabitych ukraińskich cywilów przekroczyła w środę dwa tysiące.

Relacja tvn24.pl: Rosyjska inwazja na Ukrainę. Dziewiąta doba

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/gp

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości