Już niecały miesiąc został do biegu Wings for Life World Run, który wystartuje 4 maja w Poznaniu. - Nawet osoby, które nigdy nie trenowały, mają jeszcze szansę przygotować się do tego wyścigu - przekonywali goście TVN24.
Jak podkreślał ambasador biegu Jerzy Skarżyński, Wings for Life World Run to szczególny wyścig, w którym zasadniczą rolę odgrywa umiejętność oceny własnych możliwości. - Główkowanie polega na tym, żeby znaleźć optymalne tempo biegu, które jesteśmy w stanie kontynuować - tłumaczył.
Adam Klein z portalu bieganie.pl dodał, że osoby początkujące mają jeszcze czas, aby od zera przygotować się do tej rywalizacji. Jak mówił, wystarczy kilkanaście minut truchtu trzy razy w tygodniu.
Goście TVN24 tłumaczyli na czym polega niezwykłość biegu Wings for Life World Run. Jak wyjaśnili, w wyścigu nie ma ustalonej mety. 30 minut po tym, jak zawodnicy wyruszą na trasę, wystartuje za nimi samochód. Bieg zakończy się w momencie, w którym auto wyprzedzi ostatnią, wciąż biegnącą, osobę. Goście TVN24 przekonywali, że szybkim marszem można pokonać nawet 10-kilometrową trasę, zanim zostanie się prześcigniętym przez "metę".
Obliczono, że samochód pokona 100 kilometrów w blisko sześć godzin. Zdaniem Jerzego Skarżyńskiego zwycięzca może przebiec nawet 75 km.
Cel: leczeniem urazów rdzenia kręgowego
Bieg startuje 4 maja w ponad 30 krajach. Polska edycja odbywa się w Poznaniu. Uczestnicy wystartują o godzinie 12 z popularnej Malty, następnie trasa będzie prowadziła przez centrum miasta, Ostrów Tumski, a później poza miasto, w kierunku Gniezna. Najlepsi z zawodników dotrą do Jeziora Lednickiego, okrążą je i będą kierować się znowu w stronę Poznania, biegnąc tak daleko jak mogą. Zanim doścignie ich ruchoma linia mety.
Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w biegu, mogą jeszcze zapisać się wypełniając formularz rejestracyjny na stronie wingsforlifeworldrun.com/pl. Zgłoszenia uczestnictwa w Wings for Life World Run przyjmowane są do 20 kwietnia
100 proc. przychodów z tej imprezy zostanie przekazane fundacji Wings for Life, która finansuje badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.
Relacja z biegu na antenie TVN24.
Autor: db/kka / Źródło: tvn24
Źródło zdjęcia głównego: tvn24