Gwałtowny wiatr przewraca tiry

Autor:
js/tr
Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl, PAP
Dolnośląskie. Wiatr przewrócił tira z naczepą
Dolnośląskie. Wiatr przewrócił tira z naczepąKontakt 24/Andrzej Sadowski
wideo 2/3
Kontakt 24/Andrzej SadowskiDolnośląskie. Wiatr przewrócił tira z naczepą

W okolicy miejscowości Studnica wiatr przewrócił naczepę ciężarówki. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24. - Z powiatu legnickiego mamy około 140 zgłoszeń związanych z gwałtowną pogodą - przekazał po godzinie 14 oficer prasowy legnickiej straży pożarnej. To nie jedyne takie wydarzenie na Dolnym Śląsku. Strażacy do godziny 14.30 dostali ponad 3,2 tys. zgłoszeń.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 94 w okolicy miejscowości Studnica. Młodszy brygadier Marcin Swenderski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, przekazał, że wiatr przewrócił tam naczepę.

Dodał, że do podobnej sytuacji doszło też na autostradzie A4 na wysokości Chojnic. - Teraz zgłoszeń jest tak dużo, że strażacy nie są w stanie dojechać do każdego z nich. Mamy około 140 zgłoszeń z powiatu legnickiego związanych z gwałtowną pogodą - przekazał oficer prasowy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Gwałtowny wiatr przewrócił naczepę w okolicy miejscowości Studnica
Gwałtowny wiatr przewrócił naczepę w okolicy miejscowości StudnicaNagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.Ciany/ Kontakt 24

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że tir przewrócił się na jezdnię także na autostradzie A4, na odcinku między węzłem Brzezimierz a Brzeg na Dolnym Śląsku. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Droga w kierunku Katowic jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny.

Szkody spowodowane przez silny wiatr

Silny wiatr, który wieje w czwartek w Polsce, jest sprawcą wielu szkód. Brygadier Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że do godziny 14.30 strażacy odnotowali ponad 3,2 tys. zgłoszeń.

IMGW wydał alerty przed silnymi porywami wiatru. Obowiązują ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Wiatr lokalnie może rozpędzać się do nawet 140 kilometrów na godzinę. 

Autor:js/tr

Źródło: Kontakt24, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości