Polska

W PO-PSL wszystko "dopięte na ostatni guzik"

Polska

TVN24W rozmowach PO z PSL do ustalenia zostały już tylko szczegóły

- W negocjacjach pozostały już tylko drobne niuanse. Z rządem czekamy, aż prezydent desygnuje Donalda Tuska na premiera - powiedział w TVN24 Eugeniusz Kłopotek z PSL. Według posła, jeśli desygnowanie nastąpi w przeciągu kilku dni, to nowy rząd powstanie już w przyszłym tygodniu.

Do szczegółów, które trzeba jeszcze ustalić, Kłopotek zaliczył kwestię jeszcze jednego ministerstwa dla PSL - nie wiadomo czy będzie to ministerstwo ochrony środowiska czy pracy. - Mamy dobrych fachowców do obydwu resortów. Nie można przypinać już łatki, że PSL to tylko ochrona środowiska i rolnictwo. Mamy także kandydatów do resortów gospodarczych - zapewnił polityk ludowców.

Ważne konsultacje u prezydenta

Bardzo dobrze się stało, że prezydent zdecydował się na rozmowy z liderami partii. Myślę, że dzięki nim lody puszczą i będzie lepiej, niż było wcześniej w Sejmie. Eugeniusz Kłopotek

PSL poprze każdego kandydata PiS na wicemarszałka Sejmu Według Eugeniusza Kłopotka kwestia wicemarszałków może być rozwiązywana zgodnie ze zwyczajem, czyli wybrani powinni zostać kandydaci klubów. Poseł nie rozumie dlaczego doszło do takiego zamieszania w Senacie, gdzie nie został wybrany kandydat PiS Zbigniew Romaszewski. - Powinna istnieć gentlemeńska umowa, że jeśli zaproponowany zostanie Putra ze strony PiSu, to na niego zagłosujemy. Trudno powiedzieć, co było przyczyną wczorajszego zamieszania ze Zbigniewem Romaszewskim, mnie to dziwi, ale być może PO miało swoje powody - stwierdził.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24