TVN24 | Polska

KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN7

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24
"Bawimy Was dalej!". Dziękujemy za Wasze wsparcie
"Bawimy Was dalej!". Dziękujemy za Wasze wsparcieTVN
wideo 2/4
TVN"Bawimy Was dalej!". Dziękujemy za Wasze wsparcie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała w piątek o przedłużeniu koncesji dla TVN7 na kolejne 10 lat. Informację przekazała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska. Wniosek złożony przez TVN Grupa Discovery czekał na akceptację ponad rok.

Decyzję o przedłużeniu koncesji TVN7 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła na piątkowym posiedzeniu. Dotychczasowa koncesja wygasała 25 lutego.

Koncesja dla TVN7 na kolejne 10 lat

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o przyznaniu koncesji dla programu TVN7 na nadawanie na kolejne 10 lat - przekazała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska. Poinformowała, że za przyznaniem koncesji zagłosował Andrzej Sabatowski, który wcześniej był temu przeciwny. Ponownie przeciw przyznaniu koncesji głosował natomiast Janusz Kawecki. 

- Pan minister Andrzej Sabatowski głosował za przyznaniem koncesji, jednak nadal ma w związku z tym uczucia mieszane, ale swoje odpowiednie uzasadnienie wysłał w tej sprawie do Polskiej Agencji Prasowej, tam jest to uzasadnienie - mówiła Brykczyńska. 

Sabatowski w oświadczeniu napisał: "Konsultacje i rozmowy ostatniej doby, odnoszące się szczególnie do obecnych uwarunkowań międzynarodowych, spowodowały, mimo dużych zastrzeżeń prawnych, które wymagają niewątpliwie uporządkowania, że zmieniłem swoje stanowisko w sprawie nowej koncesji dla TVN7".

W sprawie przedłużenia koncesji decyzję podejmuje pięcioro członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Aby przedłużyć koncesję, wymagane są cztery głosy "za".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ponad rok czekania na koncesję

Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Na decyzję Rady stacja czekała ponad rok. Podobnie jak w przypadku stacji TVN24 - której odnowiono koncesję po 18 miesiącach oczekiwania - nie było żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie.

- Rada wykonała po prostu swój ustawowy i konstytucyjny obowiązek, głosowała tak jak powinna głosować - skomentował na antenie TVN24 pełnomocnik TVN Grupa Discovery mecenas Mikołaj Sowiński.

TVN7

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Blisko 30 proc. widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo.

Treści produkowane przez TVN7 mają charakter lokalny. W 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70 proc. całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5 proc. przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię.

Autor:mjz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości