Piotr Kraśko laureatem Telekamery. Sześć nagród dla TVN

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now,
adso
Źródło:
tvn24.pl, TVN24
Piotr Kraśko zwyciężył w kategorii Prezenter informacjiTVN24, TV Puls
wideo 2/2
TVN24, TV PulsPiotr Kraśko zwyciężył w kategorii Prezenter informacji

Piotr Kraśko, prowadzący program "Fakty" TVN, otrzymał Telekamerę w kategorii Prezenter informacji. - Ogromna wdzięczność mnie przepełnia. To jest nagroda dla całego zespołu "Faktów", który każdego dnia pracuje na zaufanie widzów – powiedział. Bartek Jędrzejak z "Dzień Dobry TVN" otrzymał statuetkę w kategorii Prezenter pogody, a Przemek Kossakowski w kategorii Osobowość telewizyjna. Produkcja "BrzydUla 2" została uznana za Najlepszy serial. Nagrody powędrowały również do aktorów Małgorzaty Sochy i Macieja Stuhra.

Telekamerę w kategorii Prezenter informacji zdobył Piotr Kraśko, prowadzący "Fakty" TVN. Do zespołu "Faktów" i TVN24 dołączył w lipcu 2020 roku. Wcześniej był gospodarzem "Faktów o Świecie" w TVN24 BiS i współprowadził weekendowe wydania "Dzień Dobry TVN".

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, między innymi wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy uderzenie huraganu Katrina w USA. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami, takimi jak Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates.

Wcześniej jako korespondent TVP pracował w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Jest autorem książek reporterskich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Piotr KraśkoCezary Piwowarski/TVN

"To jest nagroda dla całego zespołu"

- Ogromna wdzięczność mnie przepełnia. Dziękuję państwu, że jesteście z nami, bo wtedy nasza praca ma sens – mówił Kraśko w rozmowie z reporterem TVN24.

Powiedział, że zwycięstwo w plebiscycie to dla niego "ogromny zaszczyt". - Fantastyczny zespół "Faktów" każdego dnia, każdym wydaniem pracuje na zaufanie widzów. To jest nagroda dla całego zespołu – zaznaczył.

Podkreślił, że "to, co prowadzący programu informacyjnego mówi, jest dużo ciekawsze, kiedy po jego słowach pojawi się fantastyczny materiał".

Piotr Kraśko laureatem plebiscytu "Telekamery"TVN24

Telekamery dla osób związanych z TVN, Iga Świątek Człowiekiem Roku

Statuetki na gali "Telekamer" otrzymały też cztery inne osoby związane ze stacją TVN. 

Bartek Jędrzejak zwyciężył w kategorii Prezenter pogody. Jędrzejak to jeden z najpopularniejszych prezenterów pogody, dziennikarz, konferansjer, wykładowca, autor książek. Związany z telewizją TVN, na co dzień mówi o prognozach pogody w porannym programie "Dzień Dobry TVN".

Przemek Kossakowski zdobył statuetkę w kategorii Osobowość telewizyjna. Kossakowski jest znany z programów stacji TTV, między innymi swojej autorskiej produkcji "Być jak...", "Inicjacja”, czy "Wtajemniczenie". W najnowszym programie "Down the Road. Zespół w trasie" przemierza świat z osobami z zespołem Downa.

Małgorzata Socha zwyciężyła w kategorii Aktorka za rolę w serialu "BrzydUla 2". Socha to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na antenie TVN można oglądać ją także w serialu "Na Wspólnej". 

Maciej Stuhr statuetkę w kategorii aktor otrzymał za rolę Piotra Wolnickiego w serialu serwisu Player "Szadź". Stuhr jako aktor kinowy i telewizyjny ma na swoim koncie role w takich filmach, jak "Planeta Singli" czy "Listy do M". Od lat występuje także na deskach teatralnych, między innymi w Teatrze Polskim w Warszawie. 

Serial "BrzydUla 2" został zwycięzcą w kategorii Najlepszy serial. Produkcja TVN to kontynuacja opowieści o losach Uli i Marka Dobrzańskich. Serial powrócił na antenę TVN po 11 latach. Na ekranie w głównych rolach możemy oglądać Julię Kamińską, Filipa Bobka i Małgorzatę Sochę.

Tytuł Człowieka Roku kapituła Telekamer przyznała tenisistce Idze Świątek.

Autor:ads//now, adso

Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN