MAGAZYN "POLSKA I ŚWIAT"

Sytuacja kobiet po ośmiu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości

shutterstock_151529828
Sytuacja kobiet po ośmiu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: Shutterstock
Prawo i Sprawiedliwość na sztandary wciąga kobiety - zapewnia, że o nie dba. Pojawiają się pytania, co przez osiem lat zrobili dla kobiet politycy partii rządzącej. Na pewno przywrócono wiek emerytalny kobiet do 60 lat, ale zmieniono też przepisy antyaborcyjne, zmuszając kobiety do heroizmu i pozbawiając wyboru. Zabrano również refundowanie in vitro. Państwo niewystarczająco wspiera ciężarne i to tylko część długiej listy. Materiał magazynu "Polska i Świat".
Źródło: TVN24
Autorka/Autor: Maria Mikołajewska
Czytaj także: