TVN24 | Polska

Staranował siedmiolatkę rowerem, po chwili uciekł. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24
Rowerzysta staranował siedmioletnią dziewczynkę (materiał z 13.06.2022)
Rowerzysta staranował siedmioletnią dziewczynkę (materiał z 13.06.2022)Lubuska Policja
wideo 2/5
Lubuska PolicjaRowerzysta staranował siedmioletnią dziewczynkę

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) dotarli do 25-letniego rowerzysty, który w maju potrącił siedmioletnią dziewczynkę prowadzącą dziecięcą hulajnogę. - Upadł zarówno sprawca, jak i dziewczynka, w którą wjechał. Rowerzysta pozbierał zakupy, które mu wypadły i odjechał z miejsca zdarzenia - przekazuje aspirant Tomasz Bartos z policji w Strzelcach Krajeńskich. 25-latek został namierzony dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu. Teraz policja publikuje nagranie.

Do zdarzenia doszło 24 maja, kilkanaście minut po godzinie 17 przy ulicy Nowa Brama. Aspirant Tomasz Bartos z policji w Strzelcach Krajeńskich przekazuje, że siedmioletnia dziewczynka prowadząca hulajnogę spacerowała z mamą i młodszym rodzeństwem. - W pewnym momencie z dużą prędkością nadjechał rowerzysta i wjechał w niczego nieświadome dziecko - mówi Bartos.

Rowerzysta wjechał w siedmiolatkęLubuska Policja

Siedmiolatka upadała na chodnik. Wypadek, co można zobaczyć na udostępnionym przez policję nagraniu z jednej z miejskich kamer, wyglądał bardzo groźnie. Na szczęście dziecku nie stało się nic poważnego.

- Rowerzysta też upadł, jednak pozbierał zakupy, które mu się rozsypały i po chwili odjechał - mówi rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Grzywna do 30 tysięcy złotych

O sprawie została poinformowana policja. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 

- Funkcjonariusze ustalili, że niebezpieczna sytuacja z udziałem dziewczynki i rowerzysty została zarejestrowana przez kamerę monitoringu miejskiego - opisuje Bartos.

Czytaj też: rowerzystka potrąciła niedowidzącą nastolatkę. Potem, zamiast jej pomóc, zaatakowała

Dzięki temu udało się ustalić tożsamość rowerzysty. 25-latek został wezwany do strzeleckiej komendy.

Wjechał w siedmiolatkę, pozbierał zakupy i odjechałLubuska Policja

- Przyznał się do zarzutu, który policjanci zakwalifikowali jako spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa niebawem trafi do sądu - kwituje Bartos.

25-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Do zdarzenia doszło w centrum miasta

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: lubuska policja

Pozostałe wiadomości