TVN24 | Polska

"Jesteśmy jedną drużyną!". Borys Budka i Donald Tusk spotkali się w Sopocie

TVN24 | Polska

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP
Budka: z Donaldem Tuskiem spotykamy się dosyć regularnieTVN24
wideo 2/14
TVN24Budka: z Donaldem Tuskiem spotykamy się dosyć regularnie

Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej i szef Europejskiej Partii Ludowej oraz były premier Donald Tusk spotkali się w poniedziałek w Sopocie. Budka poinformował, że wspólnie oglądają mecz Polska-Słowacja.

Mecz na stadionie w Sankt Petersburgu rozpoczął się o godzinie 18.00. Niedługo potem szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z szefem Europejskiej Partii Ludowej i byłym premierem Donaldem Tuskiem.

Obaj politycy trzymają na zdjęciu szalik w biało-czerwonych barwach. "Wszyscy dziś kibicujemy Biało-Czerwonym. Jesteśmy jedną drużyną!" – napisał Budka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca"

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Donald Tusk. Według niego tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji. W ostatni piątek Budka zasugerował, że do spotkania dojdzie w poniedziałek.

Budka: z Donaldem Tuskiem spotykamy się dosyć regularnieTVN24

Lider PO zapowiadał, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę". - Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca – stwierdził przewodniczący PO.

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, odpowiedział, że jest gotów zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna, "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych".

Tusk: mam wielką potrzebę spełnienia celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w PolsceTVN24

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Borys Budka