4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna. Dziecko nie żyje, prokuratura wszczyna śledztwo

Aktualizacja:
Autor:
momo,
bp/dap,rzw
Źródło:
TVN24, PAP
Sosnowiec. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 4,5-letniej dziewczynki (materiał z 28.07.2022)
Sosnowiec. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 4,5-letniej dziewczynki (materiał z 28.07.2022)TVN24
wideo 2/4
TVN24Sosnowiec. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 4,5-letniej dziewczynki

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego doprowadzenia do śmierci 4,5-letniej dziewczynki, która w środę wieczorem wypadła z okna. Dziecko spadło z wysokości piątego piętra bloku w centrum Sosnowca (województwo śląskie) i zmarło w wyniku doznanych obrażeń.

Powiadomienie o wypadku przy ul. Małachowskiego wpłynęło na policję w środę o godz. 18.29. Przybyłe na miejsce służby podjęły reanimację dziecka, ale mimo ich długotrwałych wysiłków dziewczynki nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

- Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jest za wcześnie, byśmy mogli przekazać jakiekolwiek ustalenia, jak mogło dojść do tej tragedii - informował w środę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu podkomisarz Sonia Kepper.

Dziecko zmarło w wyniku doznanych obrażeń
Dziecko zmarło w wyniku doznanych obrażeń28.07 | Z okna na piątym piętrze jednego z budynków w centrum Sosnowca (województwo śląskie) wypadła w środę wieczorem 4,5-letnia dziewczynka - poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu podkomisarz Sonia Kepper. Dziecko zmarło w wyniku doznanych obrażeń - przekazała. TVN24

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci

Jak przekazała w czwartek reporterka TVN24 Małgorzata Marczok, prokuratura bada przyczyny i okoliczności tragedii. - Wszczęliśmy śledztwo w sprawie narażenia małoletniego dziecka i nieumyślnego spowodowania jego śmierci - powiedział naszej redakcji prokurator rejonowy Marcin Stolpa z prokuratury Sosnowiec-Południe.

- Już w dniu wczorajszym prokurator razem z zespołem policji prowadził czynności na miejscu zdarzenia. Ponieważ od zdarzenia upłynęło dopiero kilkanaście godzin, jesteśmy na jego początkowym etapie i w tym momencie trwają intensywne czynności dowodowe, zmierzające do ustalenia okoliczności przebiegu tego nieszczęśliwego zdarzenia - poinformował Stolpa.

Czego nie mówią śledczy

Prokurator zaznaczył, że ze względu na dobro postępowania śledczy nie podają szczegółów związanych z tą sprawą. Nie zdradzają między innymi, czy przesłuchano już bliskich dziecka i czy ktoś został w tej sprawie zatrzymany.

Wiadomo, że dziewczynka była jedynym dzieckiem w tym mieszkaniu, należy ono do ojca zmarłej czterolatki. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie ujawniono, czy on - bądź inny dorosły - był w czasie tragedii w lokalu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo, bp/dap,rzw

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości