TVN24 | Polska

Przemysław Czarnek: będziemy rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych

TVN24 | Polska

Autor:
mjz,
karol
Źródło:
PAP
Wizyta Przemysława Czarnka w Tomaszowie MazowieckimTVN24
wideo 2/4
TVN24Wizyta Przemysława Czarnka w Tomaszowie Mazowieckim

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim, że są już gotowe programy pilotażowe pomagające rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych. Towarzyszący mu w wizycie były szef MON Antoni Macierewicz stwierdził, że "klasy mundurowe to jest niesłychanie ważny segment edukacji".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Minister edukacji odwiedził w poniedziałek kilka placówek oświatowych regionu łódzkiego – był w Piotrkowie, w którym otworzył małe centrum nauki pozaszkolnej i w Tomaszowie Mazowieckim, między innymi w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Po spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami oraz z samorządowcami podczas konferencji prasowej w ZSP minister Czarnek podkreślił wagę rozwoju szkolnictwa w klasach mundurowych.

- Jeśli młodzi ludzie widzą się w mundurach, aby w ten sposób służyć Polsce, to tym lepiej. Na pewno będziemy rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych – zaznaczył.

- Są już pewne plany w tym zakresie, czyli tak zwane programy pilotażowe. Chcielibyśmy zacząć od województwa małopolskiego – poinformował minister.

Przemysław Czarnek po spotkaniu z uczniami i nauczycielami w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie MazowieckimPAP/Roman Zawistowski

Macierewicz: klasy mundurowe to jest niesłychanie ważny segment edukacji

Czarnkowi towarzyszył między innymi były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Stwierdził, że "klasy mundurowe to jest niesłychanie ważny segment edukacji". - To oczywiście dotyczy nie tylko klas mundurowych żołnierskich, ale też policji oraz straży pożarnej. Tych wszystkich służb, które gwarantują bezpieczeństwo państwa – argumentował.

Na zakończenie wizyty w południowo-wschodniej części województwa łódzkiego minister edukacji i nauki, posłowie z regionu i samorządowcy odwiedzili dwie katolickie szkoły: im. Niepokalanego Serca NMP Królowej Polski i im. św. ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim.

Wizyta Przemysława Czarnka i Antoniego Macierewicza w Tomaszowie MazowieckimPAP/Roman Zawistowski

Autor:mjz, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Roman Zawistowski

Pozostałe wiadomości