TVN24 | Polska

Prezydent przyjął w Belwederze nowych ambasadorów

TVN24 | Polska

Autor:
akw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Prezydent przyjął listy uwierzytelniające dla nowych ambasadorów
Jakub Szymczuk/KPRPPrezydent przyjął listy uwierzytelniające dla nowych ambasadorów

Prezydent Andrzej Duda przyjął listy uwierzytelniające od sześciu nowych ambasadorów. W tym roku, dla bezpieczeństwa związanego z trwającą epidemią, uroczystość została rozdzielona na dwa dni. W przyszłym tygodniu prezydent przyjmie w Belwederze nowych ambasadorów Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Ceremonia złożenia listów uwierzytelniających odbyła się w czwartek w Belwederze. Zarówno prezydent, jak i nowi ambasadorzy mieli założone maseczki ochronne. Listy złożyli ambasadorzy Mongolii, Korei Północnej, Danii, Mołdawii, Kazachstanu i Pakistanu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zaznaczył, że w związku z dużą liczbą nowych ambasadorów we wrześniu zaplanowano dwie uroczystości przyjmowania przez prezydenta listów uwierzytelniających. Druga odbędzie się 15 września. Wtedy Andrzej Duda przyjmie listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Niemiec w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena oraz od nowej ambasador Wielkiej Brytanii Anny Clunes.

Listy uwierzytelniające potrzebne są do objęcia przez ambasadora stanowiska w państwie przyjmującym. To krótki dokument, który jest formalnym dowodem oficjalnego mianowania ambasadora przez głowę państwa. Przekazywany jest osobiście.

Ambasador Mongolii w Polsce Dorj BarkhasJakub Szymczuk/KPRP
Ambasador Korei Północnej w Polsce Il ChoeJakub Szymczuk/KPRP
Ambasador Danii w Polsce Ole ToftJakub Szymczuk/KPRP
Ambasador Pakistanu w Polsce Malik Muhammad FarooqJakub Szymczuk/KPRP
Ambasador Mołdawii w Polsce Igor BodiuJakub Szymczuk/KPRP
Ambasador Kazachstanu w Polsce Alim KirabayevJakub Szymczuk/KPRP

Autor:akw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Szymczuk/KPRP

Pozostałe wiadomości