Premier Morawiecki: to jeden z lepszych wyników PiS w III Rzeczypospolitej

Polska

Premier Morawiecki zadowolony z wyników sondażu IPSOStvn24
wideo 2/36

Dotarcie do wyborców jest najważniejszą rzeczą. Coraz lepiej to robimy - powiedział premier Mateusz Morawiecki po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych, według których Prawo i Sprawiedliwość w skali kraju uzyskało najlepszy wynik do sejmików wojewódzkich. - Jeżeli się potwierdzą te sondaże, to rzeczywiście będzie to jeden z lepszych wyników w III Rzeczypospolitej - dodał szef rządu.

Według sondażu IPSOS w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 32,3 procent głosów, Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., PSL - 16,6 proc., Kukiz'15 - 6,3 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc., SLD-Lewica Razem - 5,7 proc.

- Bardzo dziękuję wszystkim, których na naszej trasie spotkałem, wszystkim, z którymi pracowaliśmy tak bardzo intensywnie dla tego bardzo dobrego wyniku - powiedział premier Mateusz Morawiecki w warszawskim sztabie wyborczym PiS.

"Musimy pewne rzeczy jeszcze poprawić"

- Najważniejsze to rzeczywiście praca, pokora i służba, czyli dalsza ciężka praca na rzecz zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do polskiego parlamentu a rok, i to jest w zasięgu ręki - powiedział Morawiecki.

- Dotarcie do wyborców jest najważniejszą rzeczą. Coraz lepiej to robimy. Musimy pewne rzeczy jeszcze poprawić. Mamy szanse na dotarcie do wszystkich Polaków i przekonanie ich do siebie, bo widać, że rok po roku przekonujemy co raz więcej naszych obywateli - ocenił.

Podziękował Jarosławowi Kaczyńskiego, którego określił "kapitanem drużyny".

Premier Morawiecki podziękował prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemutvn24

Autor: asty//rzw / Źródło: tvn24