- Stoję na stanowisku, że prawa własności intelektualnej w internecie, choćby w postaci przywołania autora są nie tylko w sensie etycznym, ale także prawnym możliwe do wymuszenia - mówił jeden z twórców polskiego internetu dr Krzysztof Heller w TVN24.
Heller mówił przede wszystkim o działaniu praw autorskich w internecie. Według niego, można i należy walczyć z piractwem w sieci. Zaznaczał jednak, że autor publikując coś w sieci, powinien określić, w jaki sposób dopuszcza ich wykorzystywanie.
- To jest jego własność i może z nią zrobić co chce. Sama obecność w internecie nie oznacza, że coś jest za darmo - mówił Krzysztof Heller.
Podkreślał również, że dziś nie wiadomo do końca, jaki będzie skutek prawny ACTA. Samo porozumienie, które zostało opublikowane ma charakter ogólny a pierwsze prace nad nim były prowadzone w trybie poufnym.
Zemsta za ACTA
Kontrowersyjny projekt ACTA, zakładający m.in. walkę z piractwem w internecie wywołał burzę w sieci. Przeciwnicy projektu, który ma być podpisany przez stronę polską 26 stycznia, alarmują, że porozumienie ograniczy wolność w internecie i pozwoli na inwigilację internautów. Hakerzy, którzy nie zgadzają się z założeniami ACTA od wczorajszego wieczora atakują m.in. strony rządowe.
Źródło: tvn24
Źródło zdjęcia głównego: tvn24/sxc.hu