TVN24 | Polska

Wdarł się do cudzego domu, porwał żonę i wiózł ją w bagażniku. Mężczyźnie pomagał jego brat

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Porwał swoją żonę z cudzego domu. Miał jej grozić śmiercią
Porwał swoją żonę z cudzego domu. Miał jej grozić śmiercią
wideo 2/3
Porwał swoją żonę z cudzego domu. Miał jej grozić śmiercią

Do jednego z domów na terenie powiatu biłgorajskiego (województwo lubelskie) weszło w nocy dwóch braci i porwało przebywającą tam żonę starszego z nich. Ta nie mieszkała z mężem już od kilku miesięcy. Po godzinie porywacze zostali zatrzymani przez policję. Grozi im do pięciu lat więzienia.  

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, wszystko zaczęło się w sobotę (23 października) około godziny 23, gdy na posesję należącą do 63-latka z powiatu biłgorajskiego wjechał samochód osobowy.

W środku było trzech mężczyzn. Kierowca czekał wewnątrz, gdy 52-latek i jego 35-letni brat wdarli się do domu i zabrali stamtąd 49-letnią kobietę. Jej partner był akurat w innym budynku.

Kobietę umieścili w bagażniku

Kobieta próbowała uciec. Została umieszczona w bagażnikuLubelska Policja

- Gdy po drodze próbowała uciec, umieścili ją w bagażniku. Po niespełna godzinie kryminalni z biłgorajskiej komendy zauważyli samochód, którym poruszali się sprawcy – mówi sierżant sztabowy Joanna Pilarska z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

W aucie siedział młodszy z braci. Starszego zatrzymano w jego mieszkaniu, gdzie przebywała też uprowadzona kobieta. Znaleziono tam też broń czarnoprochową.

Mieli jej grozić śmiercią

- Policjanci ustalili, że kobieta jest żoną starszego z braci, z którym od kilku miesięcy nie mieszkała. 49-latka oświadczyła, że kiedy doszło do porwania, przebywała u swojego obecnego partnera. Ponadto z jej relacji wynikało, że mężczyźni grozili jej pozbawieniem życia – opowiada policjantka.

W mieszkaniu, do którego mąż zabrał swoją żonę, znaleziono brońLubelska Policja

Bracia zostali zatrzymani. Byli pijani. 52-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu, jego młodszy brat ponad pół promila. Nietrzeźwa była również kobieta. Miała w organizmie ponad promil.

Areszt i zarzuty dla braci

- Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności oraz naruszenia miru domowego. Dodatkowo 52-latek odpowie za groźby karalne – podkreśla sierż. szt. Pilarska.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Prokurator zastosował wobec braci między innymi dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Wkrótce staną przed sądem, grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Do tej nietypowej sytuacji doszło na terenie powiatu bigłorajskiego

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości