Polska

Policjanci oskarżeni o pobicie bezdomnego

Polska

TVN24Na ławie zabraknie głównego oskarżonego

Dwaj policjanci ze Świdnika, którzy pobili bezdomnego mężczyznę odpowiedzą przed sądem - zdecydowała prokuratura w Lublinie. Grozi im do 3 lat więzienia.

Do pobicia doszło w nocy 30 maja w Świdniku. 29-letni Ireneusz Sz. i 28-letni Rafał S., funkcjonariusze tamtejszej komendy policji, wracali z imprezy. Uczestniczyli w niej także inni policjanci. Obaj funkcjonariusze mieli ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Zaatakowali leżącego na ulicy bezdomnego.

Bili i kopali go po całym ciele. Mężczyzna doznał wstrząsu mózgu, miał podbite oczy i siniaki na twarzy i tułowiu.

Dowodem w sprawie są ślady krwi pobitego, które zostały znalezione na butach policjantów – powiedział Andrzej Lepieszko, z-ca szefa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Początkowo policjanci nie przyznawali się do winy. Dopiero, gdy prokuratura skierowała wniosek o ich aresztowanie, wyznali przed sądem, że tamtej nocy mogli rzeczywiście pobić mężczyznę. Twierdzili jednak, że tego nie pamiętają, bo byli pijani. Zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe po 5 tys. zł i dozór policji. Obaj są zawieszeni w czynnościach służbowych. Ich sprawę rozpatrzy Sąd Okręgowy w Lublinie.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości