TVN24 | Polska

Ukraińska flaga z żółtych i niebieskich kartek pod sceną Pol'and'Rock Festival. "Jesteśmy całym sercem, ciałem i duszą z nimi"

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
TVN24
Gest solidarności z Ukrainą na Pol'and'Rock Festival
Gest solidarności z Ukrainą na Pol'and'Rock FestivalTVN24
wideo 2/7
TVN24Gest solidarności z Ukrainą na Pol'and'Rock Festival

W trakcie koncertu ukraińskiego zespołu Jinjer na Pol'and'Rock Festival uczestnicy utworzyli ukraińską flagę z niebieskich i żółtych kartek, aby wyrazić wsparcie dla zaatakowanego przez Rosję kraju. Tegoroczne przesłanie festiwalowiczów to: "wojnie NIE!"

W trakcie czwartkowego występu metalowej ukraińskiej grupy Jinjer na 28. Pol'and'Rock Festival uczestnicy festiwalu ułożyli z żółtych i niebieskich kartek ukraińską flagę.

"Chcemy im pokazać, że jesteśmy z nimi solidarni, że to, co się tam dzieje, nie jest nam obojętne i że jesteśmy całym sercem, ciałem i duszą dziś z nimi", "W obecnej sytuacji, gdy Ukraina walczy z Rosją, myślę, że to supergest" - komentują uczestnicy festiwalu.

TVN24
Wokalistka ukraińskiego zespołu Jinjer Tetiana Szmajluk na 28. Pol'and'Rock FestivalPAP/Marcin Bielecki

Pol'and'Rock 2022

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal okrzykiem "odjazd!" oficjalnie otworzył emerytowany zawiadowca ze stacji kolejowej w Żarach, Roman Polański, który rozpoczyna wydarzenie od 1997 roku.

- To najpiękniejszy festiwal świata, który stęsknił się, aby być normalnym spotkaniem ludzi pogodnych, przyjaznych - mówił ze sceny w trakcie rozpoczęcia wydarzenia pomysłodawca i szef festiwalu Jurek Owsiak. Przy otwarciu złożono też hołd walczącym na wojnie: - Ukraino, jesteśmy z wami - zapewniał Owsiak.

Publiczność na 28. Pol'and'Rock Festival. Tegoroczne przesłanie festiwalu to: "wojnie NIE!"PAP/Marcin Bielecki

Autor:akw//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości